02 Август 2025събота06:54 ч.

Габриел Вълков: Събрахме младите социалисти на Балканите, за да създадем обща визия за развитието на региона

Когато сме силни, ще можем да отстояваме единно своите политики и интереси на европейско ниво

автор:Дума

visibility 2281

„Целта на Балканската кръгла маса, която ще се проведе като част от националната ни конференция, е да съберем младите лидери на социалистическите и социалдемократическите партии от 11 държави в региона, за да създадем обща визия за развитието на Балканите.“ Това заяви народният представител от ПГ на БСП–ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА, председател на Младежкото обединение на БСП и член на ИБ на левицата Габриел Вълков по радио „Фокус“.

„Освен представителите от другите държави, МО на БСП ще се включи със 150 младежи от своя страна, които в навечерието на събора на Бузлуджа ще обсъдят приоритетите на региона с поглед към бъдещето“, изтъкна Вълков.

„Това ни обединява нас, младите хора – погледът към бъдещето. А когато сме обединени, сме силни да отстояваме политиките и интересите си на европейско и световно ниво“, обясни социалистът. Освен това той допълни, че младите социалисти виждат присъединяването на своите държави към Европейския съюз като основна цел за интеграция в голямото европейско семейство, изградено върху споделени демократични принципи и ценности.

На въпрос как си представя бъдещето на социалната демокрация на Балканите – какъвто е и надсловът на конференцията – народният представител отбеляза, че на първо място трябва да се постави диалогът между държавите. „Основното предизвикателство пред нашата визия за по-добър живот е, че политиката не работи за хората, а за създалите се олигарси. Междувременно социалното неравенство между хората расте, което е особено видно при сравнение на условията на живот между големите и малките градове“, подчерта депутатът.

По негови думи важните теми вече са били обсъдени между участниците, но тепърва ще бъдат развити в общи документи. Той поясни, че са били разисквани ползите от сътрудничеството между държавите и сферите, в които то е възможно и наложително – като например транспортната и железопътната свързаност, сигурността и миграцията.

В заключение Габриел Вълков спомена, че са проведени срещи между чуждестранните представители и български лидери и депутати – председателят на НС на БСП и вицепремиер Атанас Зафиров, председателят на парламентарната група на “БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА” Драгомир Стойнев и евродепутатът и член на ИБ на БСП Цветелина Пенкова.

Две магистрали ще бъдат пуснати тази година

автор:Дума

visibility 905

/ брой: 141

Искат да ограничат промоциите на храни

автор:Дума

visibility 811

/ брой: 141

Губим 626 млн. евро от сделката между ЕС и САЩ за митата

автор:Дума

visibility 857

/ брой: 141

Въвеждат електронен контрол срещу претоварени камиони

автор:Дума

visibility 963

/ брой: 141

Русия ни предупреди с "адекватен отговор"

автор:Дума

visibility 1015

/ брой: 141

12 плажа в Гърция наказани без син флаг

автор:Дума

visibility 1125

/ брой: 141

Турци искат гражданство в карибските страни

автор:Дума

visibility 990

/ брой: 141

Тръмп е песимист за сделка с Канада

автор:Дума

visibility 830

/ брой: 141

За качество на живот - чисти градове и села

автор:Дума

visibility 1133

/ брой: 141

Винаги до хората в защита на нуждаещите се

автор:Дума

visibility 978

/ брой: 141

Модернизация на средата на живот

автор:Дума

visibility 863

/ брой: 141

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ