Нефтохимик удари ЦСКА с 3:1 гейма

Съдия подпря домакините за решителна точка в края на третия гейм

/ брой: 34

visibility 757

Нефтохимик спечели срещу ЦСКА след обрат с 3:1 гейма (19:25, 25:20, 25:23, 33:31) в дербито от 18-ия кръг на Суперлигата в зала "Младост" в Бургас.
Мачът предложи страхотна битка, много емоции, невероятни моменти и обрати. ЦСКА започна силно. "Червените" затрудниха посрещането на домакините, атаката през центъра даде резултат. Играта на гостите бе стабилна, а в момент от гейма преднината им достигна 10 точки – 18:8. Домакините опитаха да доближат съперника, но "армейците" знаеха как да задържат аванса и да поведат. Втората част бе изключително интересна. Домакините подобриха представянето си. Силна серия от начален удар на Николай Учиков даде преднина на шампионите за 8:4. ЦСКА се доближи на точка при 15:14, след което в игра за домакините се появи 16-годишният Денис Карягин на мястото на Ален Джорджевич. "Червените" все пак стигнаха до равенство при 19-а точка. До края на гейма бургазлии бяха по-убедителни. Две поредни точкови блокади срещу Венцислав Георгиев наклониха везните в полза на Нефтохимик, който изравни геймовете. До края на мача на полето за домакините остана Карягин, който, подобно на двубоя между двата отбора за купата, впечатли с изявите си. Тази част бе много оспорвана и изпълнена с обрати. В края Георги Братоев направи ас за 21:19. ЦСКА върна брейк точката при начален удар на Венци Георгиев.  При 23:23 на сервис за "червените" застана Симеон Александров, който имаше рожден ден. След изпълнението на началния удар бе отсъден аут, а видеоповторенията показаха, че топката е добра. Решението предизвика недоволството на гостите. Нефтохимик взе гейма с 25:23 и поведе.
Четвъртата част бе равностойна и бе решена след 30-а точка. Венци Георгиев направи добра серия от начален удар, след която "армейците" дръпнаха с 16:13, а малко по-късно с 21:17. ЦСКА имаше преднина от 23:19, но и тя не бе достатъчна за успех в гейма. В игра за гостите се наложи да влезе нетеранът Ивайло Стефанов на мястото на Симеон Александров. Георги Петров също се представи на ниво от начален удар, а след негов ас Нефтохимик изравни - 23:23. Започна игра на нерви. Бургазлии измъкнаха срещата, след като спечелиха петия си мачбол.
"Получи се много хубав мач, въпреки че имаше много брак от наша страна. Във важните моменти успяхме да подобрим доста нашето посрещане, да бъдем малко по-агресивни в атака, но днес не можахме да бъдем добри на блокада. Имаше много топки блок аут, на които неправилно поставяхме ръцете. ЦСКА игра страхотно на блок защита. Успяха да омекотят страшно много топки и да ги извадят, а след това да контраатакуват. Това ни затрудни много. Един от много силните аргументи на ЦСКА – добрата сработка, се показа и днес. С включването си днес Денис Карягин ще си заслужи титулярното място. Няма сантименти. Който играе силно, ще играе. Това момче е на 16 години, включи се много добре, удържа в посрещане и игра много силно в атака, 67% в атака, прекрасен процент за момче, което влиза и играе на такъв мач. Наистина игра добре. В четвъртия гейм стопихме голяма разлика с грешки на ЦСКА и с много добри прояви от наша страна. Изключително оспорван двубой, устискахме в четвъртия гейм. Спечелихме много важен мач за нас. Имаме тежка програма. Целта е да спечелим всички мачове до края, за да се изкачим в класирането- Днес имаше напрежение от това, че на всяка цена трябва да спечелим. Това се отрази в началото", обяви треньорът на Нефтохимик Николай Желязков пред Диема Спорт.
"Стана един от добрите мачове в първенството. И ние играхме добре, и противникът игра добре, надигравахме се. Съжалявам за изпуснатите два гейма. Сигурно ще ме питате за спорната ситуация в третия гейм, тя не е спорна ситуация, тя е очевадна. Съдията беше подведен от страничен, но това е провинциална ситуация, в която такъв бавен сервис, в средата на игрището, не спорен, не трябва да предопределя поведението на съдията, но знам, че се случват тези неща. Съжалявам за четвъртия гейм, в който доминирахме, бяхме по-добрият отбор. Надявам се, че тези загубени два гейма няма да са фатални за класирането. Загубихме такива геймове, в които водим, и срещу Левски, и срещу Монтана. През първия полусезон се случваше обратното. Гледаме спортно-технически на нещата защо не се е получило - в тези моменти или не можехме да посрещаме, или вдигането ни не беше прецизно, или решенията в атака не бяха смели. На това момче, Денис Карягин, му се радваме без лицемерие, в два мача срещу нас влиза и играе добре. Факт е, че не му обръщаме внимание. За един състезател е важно в каква зала играе и срещу кого, явно срещу ЦСКА му върви. Играхме добре, направихме един от най-добрите си мачове", коментира треньорът на ЦСКА Александър Попов пред Диема спорт.

БСП огласява днес доклада за договора с ,,Боташ"