19 Юли 2025събота18:59 ч.

Нападения срещу кандидати помрачиха местния вот в Косово

/ брой: 256

автор:Дума

visibility 60

Ден преди местните избори в Косово кандидатът за общински съветник от листата на Бъдеще за Косово Беким Бериндику бе убит в Сръбци от представител на полицията. По кандидата за общински съветник е било стреляно от автомобил в движение, докато разговарял по мобилния си телефон пред джамията в Сръбци. Убитият е един от първите представители на бившата Освободителна войска на Косово. От неговата партия заявиха, че нямат информация убийството да е било политически мотивирано.
В петък вечер пък бе нападнат кандидатът за кмет на град Косовска Митровица Кръстимир Пантич от Сръбската гражданска листа. Той бе пребит от двама маскирани пред дома си. Пантич описа атаката като "опит за екзекуция" и заяви, че се надява това да бъде последната политически мотивирана атака срещу сърбите в Косовска Митровица.
Проведените вчера местни избори в Косово са определяни като ключови, част от постигнатото с посредничеството на ЕС споразумение между Прищина и Белград. Местните избори са централна част от споразумението, сключено през април, за интегриране на населената със сърби северна част на Косово към останалата част на страната, в която мнозинство имат етническите албанци.

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 6009

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 5616

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 7006

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 6388

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 6074

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 6157

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 5800

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 6074

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 6311

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 6817

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 6362

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ