23 Юли 2025сряда17:36 ч.

Мадона дари $1 милион за лекарство срещу вируса

/ брой: 65

автор:Дума

visibility 96625

Американската поп певица Мадона дари 1 милион долара в помощ на разработването на ваксина или лекарство за коронавирусната инфекция, предаде РИА Новости. Средствата са били преведени на благотворителния фонд на "Фондация Бил и Мелинда Гейтс", които спонсорират проект за намиране на лекарства за КОВИД-19.

На своя уебсайт звездата заяви, че "се присъединява към усилията за намиране на лекарство за превенция и лечение на вируса". Мадона допълни, че изпраща "огромна благодарност и сила" на лекари, учени и специалисти на първата линия за борба с инфекцията.

По-рано беше съобщено, че благотворителният фонд на основателя на "Майкрософт" ще отпусне до 100 милиона долара за ограничаване разпространението на коронавируса.

Замразяват цените до края на 2026 г.

автор:Дума

visibility 388

/ брой: 134

България с най-нисък дълг спрямо БВП в ЕС

автор:Дума

visibility 366

/ брой: 134

Телефонни измамници искат пари от името на БНБ

автор:Дума

visibility 381

/ брой: 134

В Гърция: Строг контрол върху таксите за банкомати

автор:Дума

visibility 380

/ брой: 134

Мицкоски предлага пет потребителски кошници

автор:Дума

visibility 388

/ брой: 134

28 страни осъдиха Израел за избиванията в Газа

автор:Дума

visibility 400

/ брой: 134

Накратко

автор:Дума

visibility 380

/ брой: 134

Истинската заплаха

автор:Александър Симов

visibility 408

/ брой: 134

Когато камбаните замлъкнат

автор:Камелия Базова

visibility 402

/ брой: 134

Ботев и Вапцаров

visibility 389

/ брой: 134

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ