Лудогорец взе дербито с Левски

"Сините" остават без успех в Разград от 6 години

/ брой: 192

visibility 450

Тоталният хегемон в България през последните осем години Лудогорец даде ясен знак, че няма никакво намерение да прекъсне шампионската си серия. "Орлите" надвиха с 2:0 Левски в супердербито от 12-ия кръг на efbet Лига. Мавис Чибота (16) и Клаудиу Кешерю (80) бяха точни за "зелените", които увеличиха преднината си на върха на 4 точки. Разградчани имат вече 30 пункта,   докато "сините" и Локо Пд останаха с по 26 т. на второ и "Лудогорец Арена" остана непревземаема крепост за 26-кратните шампиони, които вече 11 поредни мача за първенство нямат победа (само 3 равенства и 8 загуби). Освен това в 12-и пореден мач в елита на България Левски не победи "орлите". За последно Левски победи Лудогорец  през август 2016 г. с 1:0 на "Герена", а единствената победа в Разград е през декември 2013 г. също с 1:0.
Най-силният отбор в България беше с приповдигнато настроение, след като при новия треньор Станислав Генчев беше в серия от 7 поредни победи във всички турнири.
Агитката на "сините" бе препълнила сектора за гостите, който е с 2200 места, а клетката в Сектор "А" също бе пълна с фенове на столичани, което постави рекорд за посещаемост на гостуваща агитка в Разград.
Националният вратар Пламен Илиев (14) със страхотно спасяване запази вратата си след шут на капитана на гостите Живко Миланов от фаул.
Конгоанецът Чибота (16) изведе шампионите напред със странична ножица от 6-7 м. Той се възползва от борба за висока топка между Нуно Рейш и Кешерю и вкара своя втори гол в шампионата. Гостите пропуснаха да изравнят. Мартин Райнов (17) с глава прати топката покрай десния стълб на Илиев. Чибота пропусна да удвои като стреля над вратата.
През втората част реферът Георги Кабаков спря играта за 2 минути, заради факли и димки, запалени от синята агитка. Найджъл Робърта (67) стреля в аут. Милан Миятович (73) запази вратата си след като Марселиньо с пета изведе Кешерю пред целта, но черногорецът изби шута му.
Румънският национал удвои в 80-ата мин, след като се пребори с Холмар Ейолфсон в наказателното поле след центриране на Икоко. Исландецът настояваше, че е бил фаулиран, но румънецът вече празнуваше своя осми гол, с който се изравни на върха при стрелците с Димитър Илиев (Локо Пд) и Даниел Младенов (Етър). Левски стана 6-ият тим, който не успя да вкара в Разград през сезона, а "орлите" дадоха сериозна заявка за девета поредна титла.
“Победата беше спечелена с голямо желание от футболистите. Имахме тежък мач в четвъртък и много кратко време за възстановяване. Играхме отборите, които сме на първо и второ място, така че когато и да вкараш, е добре. Срещу отбор като Левски няма как да имаш много положения, а само 2-3 и трябва да ги използваш. Играем на 3 фронта и имаме равностойни футболисти”, заяви Станислав Генчев.
"Влязохме с прекалено голямо притеснение в мача, но не искам да коментирам откъде идва то. През второто полувреме опитахме да се върнем, но не успяхме. Психически не издържахме. Имахме моменти да вкараме гол. Не се получи днес. Попречиха много неща. Паузата е добър момент за нас да подобрим нещата физически и игрово”, призна Петър Хубчев.

БСП огласява днес доклада за договора с ,,Боташ"