28 Март 2024четвъртък17:11 ч.

Лудогорец уволни Стойчо Стоев след 0:0 със Славия

Съдия опозори мача в Разград

visibility 537

Лудогорец изгони треньора Стойчо Стоев след нулевото равенство със Славия от Първа лига. Изпълнителният директор на "орлите" Ангел Петричев разкри, че решението е на собствениците, които не са доволни от играта на футболистите. Това е второ поредно нулево равенство за разградчани, които в четвъртък не успяха да победят словенския Марибор в първия плейоф за влизане в групите на Лига Европа. В четвъртък в реванша отборът ще бъде воден от досегашните помощници на Стоев Станислав Генчев и Здравко Здравков-Фози.

„Собствениците не са доволни от игровия облик на Лудогорец, бяха взети много нови попълнения. Станахме на косъм шампиони, целта беше да се повдигне качеството на отбора, качеството на игра. Към този момент това не се получава и сме принудени да вземем мерки. Убедени сме, че футболистите ни са доста сериозно качество, имаме доста високи цели и не можем да се задоволяваме с играта, която виждаме в последните мачове.

Конкретният мач със Славия беше един опорочен мач, в който и двата тима бяха ощетени грубо .Съжалявам за Стериакис, че получи червен картон, съвсем незаслужено. Този картон повлия и на Лудогорец, имахме си положения. Но след червения картон съдията тръгна да компенсира и респективно ни беше отменен чист гол, с което ни беше отнета и победата.
Според колегите е имало и други грешки, страничният съдия, който е алармирал за червения картон, е дал и две несъществуващи засади. Тези грешки не решават първенството, но се чувстваме ощетени, но и Славия беше ощетен с този червен картон.

Поздравления за играчите на Славия, които успяха да постигнат точката. Надявам се да намалеят за в бъдеще тези съдийски грешки, защото този мач тръгна доста хубаво и атрактивно за феновете, а накрая видяхте какво стана“, каза Петричев.

Иначе в Разград мачът беше опорочен от главния съдия Стефан Апостолов, който е депутат от ГЕРБ. През първото полувреме той изгони вратаря на столичани Антонис Стериакис, който излезе да избие топката извън наказателното поле и го направи с краката си, но Апостолов му показа директен червен картон, защото сметна, че гръцкият страж е играл с ръка. А топката мина на поне метър от ръцете на младока. Ситуацията даже не беше спорна и трудно обяснима. След това реферът се опита да компенсира, като през второто полувреме първо спря голова атака на разградчани заради засада, каквато нямаше. 11 минути преди края на редовното време реферът отмени чист гол на Вандерсон, който се разписа от няколко метра, но съдията от Симитли наду свирката за засада, каквато нямаше. Бразилецът даже така и не разбра какво се случило, като отиде на трибуните, за да празнува със съпругата си.

"Този съдия е срам за българския футбол и за българския парламент! Нали знаете, че му дадоха да прочете нещо, което му бяха написали, и той не успя. Това е един крадец, който няма никакво място в нашия футбол. Не вярвам да изпълнява някаква поръчка, просто е тотален некадърник. Говорим за една обикновена подлога. Нали знаете в болниците под болните на леглата слагат подлоги. Е, този човек е такова нещо. Завършен джендър. Това е положението", обяви пред Спортал шефът на Славия Венци Стефанов.

От това равенство се възползва Левски, който остана еднолично на върха в класирането с 16 т. Втори е Лудогорец с 15, пред Локо Пд 13, Берое 12 и ЦСКА-Сф 12. „Червените“ изненадващо извъртяха 1:1 с домакина Дунав. В неделя от 17.45 часа те символично посрещат Левски на Националния стадион в дербито на осмия кръг.