18 Април 2024четвъртък20:53 ч.

Локо Пд и Черно море завършиха 1:1 с голове от дузпи

visibility 94

Отборите на Локомотив Пд и Черно море завършиха 1:1 в среща от 17-ия кръг на efbet Лига. И двете попадения паднаха през първото полувреме и бяха от дузпи. Пабло Гарсия (12) откри за гостите от бялата точка, а Димитър Илиев (37) изравни с ново точно изпълнение от 11-те метра. И двете положения, при които се стигна до дузпа, бяха доста спорни и трябваше ВАР да се намесва, като дори и тогава останаха съмнения в редовността им. Главният съдия Георги Давидов пък подмина нарушение на Виктор Попов за втори жълт и респективно червен картон през второто полувреме, което изнерви допълнително домакините. Варненци вече са в серия от 10 мача без загуба, като записаха 4 успеха и 6 равенства. За последно възпитаниците на Илиан Илиев загубиха на 11 септември с 0:2 при гостуването на Лудогорец в Разград.
В 4-ата минута гостите от Варна организираха добра атака, която доведе до центриране в наказателното поле. Вратарят Илко Пиргов се намеси добре и боксира. Топката попадна у Васил Панайотов, който стреля от воле, но покрай гредата. Секунди по-късно отново Панайотов нанесе удар от малък ъгъл, но Пиргов беше застанал на гредата си и улови. В 8-ата минута слаб удар на Пабло Гарсия не затрудни стража на Локомотив.
Още в следващата минута Кристиан Гомис фаулира Евгений Сердюк в наказателното поле. ВАР трябваше да се намесва, тъй като нарушението беше на линията на пеналтерията. За фаула Гомис получи жълт картон, а гостите от Варна правото да изпълнят 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Пабло Гарсия. Той стреля по земя в долния десен ъгъл, Пиргов закачи топката с ръка, но тя влезе във вратата.
Локомотив отговори с добра атака, но Георги Минчев пропусна. Парвиз Умарбаев пусна чудесен извеждащ пас към нападателя на "смърфовете". Той потърси далечния ъгъл на вратата, но шутът му излезе в аут.
Локомотив изравни чрез Димитър Илиев (37) пак от дузпа. В наказателното поле Живко Атанасов посегна към топката, атакувана от Лукас Салинас. Халфът на "смърфовете" падна на тревата, а главният съдия Георги Давидов веднага посочи бялата точка. Ситуацията беше преразгледана от ВАР, която потвърди решението на Давидов, но не показа категорично има ли нарушение и дузпа в полза на Локомотив.
Черно море веднага атакува чрез Сердюк. Негов удар беше париран от Пиргов, който в първия момент изпусна топката, но след това поправи грешката си. В добавеното време на първата част вратарят на гостите Иван Дюлгеров на два пъти показа страхотен рефлекс. Първо той отрази удар на Бирсент Карагарен в долния десен ъгъл, а след това парира удар с глава на Мартин Паскалев от близка дистанция.
Първата по-добра възможност за гол през втората част дойде в 58-ата минута. Андраде центрира, Велислав Василев беше забравен от защитата на домакините и излезе на стрелкова позиция. Той нанесе удар с глава, който обаче не беше точен и излезе в аут. В 63-ата минута Дичев беше много близо до гола с нещо средно между удар и центриране. Опитът му мина встрани от вратата.
В 66-ата минута Карагарен влезе остро в наказателното поле. Крилото преодоля Мартин Дичев, след което центрира остро. След рикошет Дюлгеров изби в ъглов удар. След корнера "моряците" организираха скоростна контраатака, при която Сердюк шутира по земя. Илко Пиргов плонжира, протегна ръка и отрази, а след това Кристиан Гомис блокира нов удар от малък ъгъл.
В 70-ата минута Велислав Василев надбяга Милош Петрович и стреля към близкия ъгъл. Пиргов внимаваше и блокира изстрела.
Две минути по-късно Георги Давидов спести втори жълт и респективно червен картон за Виктор Попов. Бранителят на Черно море влезе по брутален начин в краката на Парвиз Умарбаев, но главният съдия не видя ситуацията и даде сигнал играта да продължи. Това ядоса сериозно щаба и футболистите на Локомотив, които искаха Попов да бъде изгонен. По правило обаче ВАР няма как да се намеси в такива моменти.
Собственикът на Локо Пд Христо Крушарски коментира съдийството след равенството с Черно море.
"Значи последно време съдиите решават двубоите. Ако ни бяха оставили без съдия, щяхме да играем по-добре. Тези съдии, които са вече толкова години, най-накрая да свирят като хората. На мача с ЦСКА бяха пуснали един нов съдияь обаче момчето направи един добър мач. Тук съдията присъстваше да гледа мача отблизо. След като и двата отбора негодуват, значи е дошъл тук да завърши хикс.
Има хора, които искат без труд да влязат напред. Няма как да стане. Трябва си работа, работа, работа. И със съдии, и без съдии ще стигнем там, където сме тръгнали. Въпросът е футболът пак да стане интересен и да върнем хората на трибуните. Ще ни писне на такива като мене, дето даваме пари, а вадим по 1000 лева на мач и ще си играят съдиите. Да пуснат от В група съдия, ще свири по-добре от тоя. Както и да го гледаме, то си е очевадно.
Имаше малко главозамайване в началото, затова се получи този спад. Имаме си стила, реда и порядъка и нещата си вървят. Няма ли ред и порядък няма футбол", каза Крушарски след двубоя.
Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев остана доволен от своя отбор, който измъкна 1:1 в Пловдив.
„Труден мач, както за нас, така и за Локомотив. Стана мач с два отбора, които искат да играят футбол. Имахме доста ситуации, в които можехме да вкараме, но това е част от играта. Аз съм доволен от футболистите, които се справиха дсобре на труден терен и приемаме равния резултат. Можеше да победим, но като няма голове и 1:1 е добър резултат. Имахме доста развити контраатаки, но не ги завършихме. Работим добре и в защита. Като играем срещу отбор с високо изнесени външни халфове, трябва да използваме празните пространства и го направихме, но Илко Пиргов се намеси добре няколко пъти. Сега ще видим къде сме допуснали грешки и ще се възстановим физически и психологически. Това, че някой е направил фаул и е получил жълт картон е нещо нормално. Нямаше картони за глупости, което е добре“, заяви треньорът на „моряците“.
„Трябва да се възстановим за следващия мач и последните два мача да ги изиграем на същото ниво като последните няколко мача. Ние сме в серия от 10 мача без загуба, но имаме 6 равенства. В някои ситуации можехме да вкараме и да победим, но в други можехме да допуснем попадения и сме имали късмет“, завърши Илиан Илиев.