Левски удари ЦСКА във волейболното дерби

/ брой: 27

автор:Владимир Николов

visibility 1297

Волейболистите на Левски изненадаха вицешампионите от ЦСКА и ги победиха с 3:1 гейма (28:26, 22:25, 25:17, 25:33) в столичната зала “Универсиада” в дербито от 16-ия кръг на Суперлигата за мъже. Възпитаниците на Владимир Николов постигнаха 11-и успех се изкачиха на трето място във временното класиране с 31 т. ЦСКА допусна трета загуба от началото на шампионата и с 37 т. са втори. С 38 т. и мач по-малко води носителят на купата Хебър.
Дербито в зала "Универсиада" започна отлично за домакините от Левски, които дръпнаха бързо с 3:0 след добра серия от начален удар на Трифон Лапков. Иван Петров заби първите 2 точки за “сините”, а ас на Трифон Лапков направи 3:0. Единична блокада на бившия левскар Христо Цветанов намали резултата до 3:4. Нова атака на Иван Петров и 5:3. Атака на шотландския център Марк Макгивърн доведе до 7:5. С ас друг бивш левскар Симеон Александров изравни за 7:7, но сгреши следващия начален удар и Левски поведе отново . Атака по правата на Смилен Мляков от зона 2 9:7. Нова добра серия на Трифон Лапков изведе “сините” напред с 3 точки - 11:8. Единичен блок на Христо Цветанов и 9:11. При 14:10 за Левски Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Атака на Иван Петров и 15:11 за “сините”. Атаки на и на Трифон Лапков доведоха аванса на “сините” до 17:12. Успешна атака на Пламен Шекерджиев и неуспешна блокада на Теодор Богданов намалиха разликата до 17:15. Владо Николов взе прекъсване за Левски. Ас на Симеон Александров намали още изоставането на “червените”, а атака в аут на Трифон Лапков доведе до 19:19. Мощна атака на Венцислав Георгиев изведе ЦСКА напред при 20:19. Марк Макгивърн изравни при 21:21 с атака през центъра. След единична блокада на шотландеца Левски пак поведе с 22:21. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Бившият играч на ЦСКА Смилен Мляков прати топката далеч в аут от начален удар - 22:22. Двойна блокада спря атаката му по правата от зона 2 и 23:22 за “червените”. Следващата атака на Мляков от зона 2 по блокадата обаче бе успешна и Левски отново излезе напред - 24:23. Симеон Александров изравни при 24:24. Трифон Лапков изведе Левски до втори геймбол при 25:24, но Александров отново изравни - 25:25. Нова мощна атака на Лапков от зона 4 по диагонала изведе “сините” до геймбол №3 в първата част 26:25. Тодор Костов изравни с атака през центъра - 26:26. Нова атака на Мляков и 27:26. При следващото разиграване Пламен Шекерджиев спаси много трудна топка отскочила извън полето, но я прати в тавана на залата и Левски затвори първата част с 28:26.
Втората част започна равностойно. ЦСКА поведе с 4:3 след атака на Венцислав Георгиев. Две поредни атаки на Трифон Лапков и Левски поведе със 7:6. Единичен блок на Владимир Станков и 9:9. Последваха 5 поредни точки за ЦСКА след 2 атаки на Цветанов, блок на Александров и грешка на Лапков и “червените” дръпнаха с 14:9. Трифон Лапков намали до 12:16. Атака на Венцислав Георгиев и блок на Владимир Станков направи преднината на ЦСКА 18:12. Трифон Лапков върна надеждите на Левски с атака за 13:18. Пламен Шекерджиев атакува в аут - 14:18. Нова двойна блокада на Владимир Станков и Тодор Костов спря атака на Трифон Лапков и ЦСКА поведе с 19:15. Трифон Лапков атакува мощно по блокадата за 16:20. Ас на Теодор Богданов намали разликата до 3 точки при 17:20 и Сашо Попов взе прекъсване. С атака на Цветанов ЦСКА поведе с 21:17, а след единични блокади на Мляков и Макгивърн Левски намали до 19:22. Попов отново взе прекъсване. След него ас с помощта на мрежата за Смилен Мляков 20:22, но после той прати следващия сервис в аут - 20:23. Нова атака на Мляков - 21:23. ЦСКА стигна до геймбол при 24:21 след атака на Венцислав Георгиев. Мляков атакува мощно по правата от зона 2 за 22:24, но Александров с успешна атака по правата от зона 2 донесе успеха на ЦСКА във втората част с 25:22.
В началото на третата част Милослав Димов замени Теодор Богданов, но ЦСКА поведе набързо с 3:0. С две поредни атаки Мляков намали до 2:3.  ЦСКА поведе с 6:4, но след това последваха 4 поредни точки за “сините” и те излязоха напред с 9:7 след сгрешен начален удар на Венцислав Георгиев и 4 поредни грешки в атака на Александров. 44-годишният ветеран Ивайло Стефанов замени Александров, но с единичен блок Милослав Димов направи 10:7 за “сините”. Левски дръпна с 4 точки - 12:8. Стефан Стоянов замени Владимир Станков на разпределителския пост при “червените”. Атака в аут на Шекерджиев и Левски дръпна с 14:8. Сашо Попов взе прекъсване, но с 2 поредни мощни атаки на Смилен Мляков направиха разликата 18:10. Иван Крачев замени Венцислав Георгиев в състава на ЦСКА. Сервис в аут на Христо Цветанов и 19:11 за “сините”. Блокада на Трифон Лапков и 20:11. Иван Крачев заби ас и намали - 13:20. Владо Николов взе прекъсване.  Ивайло Стефанов сгреши началния удар и 22:13 за Левски. Единична блокада на Смилен Мляков - 23:14. Смилен Мляков изведе Левски до геймбол в третата част при 24:16, а Милослав Димов донесе успеха на “сините” в третата част с 25:17.
В четвъртия гейм ЦСКА поведе с 4:1 след атака на Пламен Шекерджиев и атака в аут на Трифон Лапков. Левски намали до 4:5 след грешка в атака на Тодор Костов. Троен блок спря атака на Венцислав Георгиев за 6:6. Пламен Шекерджиев даде аванс на ЦСКА от 2 т. при 8:6. Атака на Венцислав Георгиев и 10:7. Мляков намали до 8:10. ЦСКА дръпна с 13:8 и Владо Николов взе прекъсване. Пусната топка на Делчо Раев и 11:15. Ивайло Стефанов атакува за 17:12 за “червените”. Смилен Мляков съумя да намали до 14:17. Единичен блок на Тодор Костов и атака на Пламен Шекерджиев изведоха ЦСКА напред с 19:14. Мляков пак намали до 15:19. Венцислав Георгиев направи аванса на ЦСКА 5 т. при 20:15. Сервис в мрежата на Пламен Шекерджиев и ас на Смилен Мляков върнаха надеждите на волейболистите на Левски, които намалиха на 19:21. Трифон Лапков намали до 20:21 с атака по диагонала от зона 4. В следващата атака на Трифон Лапков се наложи да вдигне топката, но Мляков не сгреши и изравни при 21:21. ЦСКА отново поведе с 22:21, но Мляков пак отигра в атака за 22:22. Нови 2 поредни негови успешни атаки на изведоха “сините” до мачбол при 24:22. Успеха на Левски подпечата “шотландският боец” Марк Макгивърн с атака през центъра за 25:22.
Най-резултатни в мача станаха левскарите Трифон Лапков и Смилен Мляков с по 22 точки.

БСП огласява днес доклада за договора с ,,Боташ"