Левски се мъчи със Славия

Жоазиньо носи точката за "сините" след дузпа в края

/ брой: 257

visibility 677

Славия и Левски завършиха 2:2 в дербито на XIII кръг на "А" група. Тимът на Ясен Петров се спаси от първа загуба срещу "белите" от 2003 г. с гол от дузпа на Жоазиньо (88). Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Йордан Петков срещу Александър Киров. Преди попадението на бразилския халф домакините бяха стигнали до пълен обрат в резултата още преди почивката. Младият вратар Стефано Кунчев не успя да хване центриране на Сержиньо Грийн (27) и топката мина между краката му и спря в мрежата за 0:1. Николай Божов (28) обаче засече центриране на Галин Иванов отдясно и изравни. Галин Иванов (44) обърна развоя, след удар от 20 метра. Така Левски остана на 2-ро място с 26 точки, но изостава на 5 от шампиона Литекс. Тимът на Емил Велев, който тази среща беше наказан, е с 20 т. и заема 6-а позиция.
"Има още 17 кръга. Сигурен съм, че ще станем шампиони. Не ми хареса отборът, но го отдавам на умората. Добре, че не загубихме, но можехме и да спечелим. Определено в защита се нуждаем от попълнения и мисля, че февруари ще изглеждаме далеч по-добре. Имаше дузпа. Очевидно липсата на Гара Дембеле, на Дарко Тасевски си пролича, защото не бяхме толкова активни в атака. Вече сме 2010 г. Ако някой си прави сметка да прави организация, това няма да стане. Литекс вероятно ще бъдат есенни първенци, но няма да бъдат шампиони, от дербитата приемат само ЦСКА през пролетта. А и по-добре да не стават шампиони, защото видяхме какво направиха в Европа, каза собственикът на Левски Тодор Батков.
 "Левски изигра поредния си луд мач.  Излязохме срещу пределно мотивиран противник. Славия искаше да се докаже. Видяхте, че след като изравнихме резултата, тръгнахме в атака за трети гол, но не ни стигна време. Тежкият мач в четвъртък и многото липсващи футболисти се отразиха на отбора. Доволен съм от включването на Сашо Киров, все пак той изработи дузпа", заяви треньорът на "сините" Петров.
"Антон Генов накъса играта. Славия започна да бави още в 5-ата минута на второто полувреме. Нали видяхте как техните футболисти лежаха по терена. Ако трябва да бъда честен, ще кажа, че имаше 3 дузпи за Левски. Данчо Петков направи 2 нарушения в една ситуация. Недопустимо е отбор от ранга на Левски да бъде обръщан по този начин. Футболистите се стараха, но явно резервната скамейка ни е къса. Затова вече работим по селекцията", каза спортният директор на "сините" Георги Иванов-Гонзо.
"Нямам претенции към съдиите, ръководиха срещата нормално. Левски не ни затрудни с нищо - те разчитаха само на изритани топки от вратаря или на дълги центрирания. Нашият тим се представи добре, както и в мачовете с по-силните отбори. Мобилизирани и концентрирани бяха момчетата и съжалявам, че не спечелихме", каза наставникът на Славия Емил Велев-Кокала.

БСП огласява днес доклада за договора с ,,Боташ"