18 Април 2024четвъртък08:49 ч.

Левски пожали Черно море

Петър Хубчев с първи успех над Илиан Илиев като треньор, реферът отменя 2 гола на варненци и 1 на "сините"

/ брой: 178

visibility 470

Левски разби Черно море с 3:0 само за 14 минути в един от най-интригуващите мачове в 9-ия кръг на efbet Лигата.
На стадион "Георги Аспарухов" за успеха на "сините" се разписаха  Станислав Иванов (21), Паулиньо (31) и Найджъл Робърта (35), а реферът Радослав Гидженов отмени попадения за варненци на Жоржиньо (10) заради фаул на Даниел Димов срещу Тиам и Ейолфсон, и на Фахт Актау (34) заради засада. Пловдивският арбитър отмени и гол на Кали Тиам за "сините" в средата на втората част.
Гостите имаха претенции и за дузпа за игра с ръка на Мартин Райнов преди почивката. Пълните дебютанти за "моряците" вратарят Милодраг Миятович и Фахт Актау не се разбраха и подариха първия гол на Станислав Иванов, с който 20-годишният юноша на Левски записа третото си попадение през сезона. Дебютантите не се представиха добре и при останалите 2 гола на домакините. Резервата Аристот Н`Донгала пропусна в последната минута да вкара почетно попадение.
Левски записа 72-и успех срещу Черно море от 120 мача, докато победите за гостите останаха 18, а от тях едва три са в столицата  при 30 равенства. Варненци нямат победа в София над Левски от 1958 г. Успехът доближи 26-кратните шампиони на точка от 8-кратния първенец и лидер Лудогорец.
Треньорът им Петър Хубчев пък записа първа победа срещу бившия си съотборник в Левски Илиан Илиев  в едва шестия сблъсък помежду им на треньорското поприще. Варненци освен че подариха първия гол, допуснаха да бъдат матирани след 2 контраатаки. Те нямат победа в седми пореден мач, след като на 20 юли  надиграха с 3:1 ЦСКА-София на "Българска армия" във II кръг. Така варненци останаха 7-и с 11 т. след втората загуба за сезона.

Сините фенове запалиха факли за победата на Левски с 3:0 над Черно море