Левски надви Пирин с 3:2

"Сините" обръщат мача в Благоевград с попадения на Матондо, Дембеле и Йовов

/ брой: 102

visibility 61

Отборът на Левски изтръгна успех с 3:2 над борещия се за спасение Пирин в мач от междинния 25-и кръг в "А" група. Домакините поведоха чрез Иван Цветков (6) още в началото на мача, след като "сините" защитници го оставиха зад гърбовете си сам срещу вратаря Пламен Илиев. В 14-ата "сините" изравниха чрез Гара Дембеле, но страничният рефер маркира неправилно засада на малиеца. После капитанът Владимир Гаджев центрира отляво към Жанвион Юлу-Матондо (33) и белгиецът изравни с глава, като записа гол в 3-и пореден мач.
5 минути след почивката Иван Цветков пропусна да вкара, като с шут с левия крак разтресе десния стълб зад Илиев. Рекуширалата топка попадна в Юлиян Попев, но той от метър би в гредата. В 57-ата минута влезлият като резерва Христо Йовов можеше да вкара куриозен гол, след като пробва центриране от левия фланг, а кълбото кацна на гредата над вратата на домакините.
В 65-ата мин. пък Йовов бе изведен очи в очи срещу стража на "орлетата" Валентин Ганев, но той успя да го изпревари и да изчисти топката. Секунди след това Антон Костадинов сбърка фатално, като подаде към Гара Дембеле и бързият като газела нападател надбяга Коемджиев и с техничен шут изведе Левски напред с 22-рия си гол в "А" група през сезона.
Христо Йовов (78) с много красив изстрел от дъгата на наказателното поле изненада Ганев и увеличи спокойствието на "сините". Иван Цветков (83) обаче намали от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Сержиньо Грийн в пеналта на "сините". Левски обаче успя да удължи преднината си и да засили напрежението в тима от Благоевград.

БСП огласява днес доклада за договора с ,,Боташ"