06 Юни 2025петък15:06 ч.

Депутати, министри и младежи от БСП в помощ на зрелостниците по време на транспортната криза в София

автор:Дума

visibility 4627

С тревога следим ситуацията с продължаващата стачка в градския транспорт в София. Разбираме, че близо 300 ученици са заявили в МОН невъзможност да стигнат до училищата си за държавните зрелостни изпити на 21 и 23 май.

Образованието е национален приоритет, а зрелостният изпит е важен момент за всяко семейство. Не можем да останем безучастни.

Парламентарната група на „БСП - Обединена левица“, заедно с наши министри, ръководството на БСП и Младежкото обединение в партията заявява готовност да осигури автомобили за извозване на зрелостници до местата на изпитите им в София. В понеделник ще бъде обявен телефон, на който зрелостниците, които имат нужда от превоз до съответното училище, да подадат своята заявка.

Призоваваме и други институции, партии и граждани да се включат с каквото могат. Това не е въпрос на политика, а на солидарност и гражданска отговорност.

Тръмп и Путин обсъдиха Украйна

автор:Дума

visibility 334

/ брой: 101

Румъния иска да приеме център по сигурността

автор:Дума

visibility 370

/ брой: 101

Гърция затяга контрола по пътищата

автор:Дума

visibility 389

/ брой: 101

Накратко

автор:Дума

visibility 323

/ брой: 101

Долу ръцете!

автор:Александър Симов

visibility 376

/ брой: 101

Не на конфронтацията с Русия!

visibility 438

/ брой: 101

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ