България падна с 1:3 от Ирландия, продължава без победа 11 месеца

/ брой: 175

visibility 571

България падна тежко с 1:3 от Ирландия в контрола в Дъблин.
Така националите ни нямат победа вече в 9 поредни мача от октомври миналата година. Тимът, поет от Красимир Балъков след Нова година, записа четвърто поредно поражение.
Селекционерът Балъков започна с 9 футболисти, които не играха при загубата с 0:4 от Англия на "Уембли" 3 дни по-рано. Само бранителите Кристиян Малинов и Антон Недялков, който бе и с капитанската лента, отново бяха титуляри. На "Авива Стейдиъм" вратарят Христо Иванов стана национален рекордьор като най-възрастния играч, дебютирал за "А" отбора ни - на 37 години, 5 месеца и 4 дни. Дебют направиха още Георги Пашов и Васил Панайотов, но не се отличиха с особено желание и изяви.
Преди почивката играта беше равностойна и без сериозни положения пред вратите. След нея домакините откриха с бърза контра, при която Ронан Къртис шутира от 18 м, вратарят Иванов изби, но Скот Хоугън пусна топката пред голлинията и Алън Браун (57) от метър я прати в мрежата. Нашите бързо изравниха. Иван Горанов се пребори за топката пред пеналта и намери Божидар Краев, който беше повален от Джон Игън. Влезлият като резерва Ивелин Попов (67) със свиреп шут от 11-те м записа 16-ия си гол в националния. В края след центриране от корнер отляво на Джак Бърн, вратарят Иванов увисна и Кевин Лонг (83) с глава отблизо пак изведе домакините напред. Нашите бяха ошашавени и оставиха Джейми Колинс (86) да вкара от воле след прецизна атака и центриране на резервата Енда Стивънс. С това нашите записаха трета загуба в Дъблин, където имат и 3 равни.
Балъков бе особено критичен към резервите в мача. "Жалко! 80 минути всичко беше наред. Видях голяма разлика след първото полувреме. Това бяха смените. Отново българският манталитет си изигра голямата роля. Когато сменяш футболисти, целта е да вдигнеш нивото на отбора. При нас не се получи, за съжаление. При тях се получи точно това, което се цели с една смяна. Разочароваха ме смените. Това са футболистите, които играха в Англия. Не играха така, както трябва. Това е психология и подготовка. Не може футболистите ни да не влизат готови. Играхме организирано, имахме шансове, стигнахме и до гол. Все нещо не ни стига. В оставащите квалификации трябва да коригираме нещата. На всички футболисти, които влязоха, им трябваше време да влязат в час. Не съм доволен и от Ивелин Попов. Казах му го. Когато някой влезе, трябва да помогне на отбора. Трябва да бъде по-агресивен и да има по-голяма енергия. Трябва да намалим индивидуалните грешки. Футболистите усещат, че играят добре. Нормално е самочувствието да не е на нужното ниво, когато си загубил. Когато се правят някакви генерални промени, се допускат грешки. Първите мачове, които изиграхме - с Чехия и Косово, отборът имаше много по-малко енергия", заяви Балъков.