16 Септември 2025вторник21:57 ч.

САЩ връщат петролните санкции за Венецуела

/ брой: 75

автор:Дума

visibility 3527

Американското правителство заяви, че няма да поднови петролния лиценз на Венецуела. Администрацията на президента Джо Байдън е взела решение за повторно налагане на наказателни мерки в отговор на неизпълнението на предизборните ангажименти от страна на президента Николас Мадуро. Той се стреми към трети мандат на изборите на 28 юли.
През октомври американското финансово министерство разреши за срок от шест месеца производството и износа на венецуелски суров петрол, газ и гориво, доставките на стоки и услуги, нови инвестиции и плащания към "Петролеос де Венесуела" с някои ограничения за бизнес партньори.
Широкообхватните санкции върху петролната индустрия на Венецуела бяха наложени за първи път от администрацията на Доналд Тръмп през 2019 г. след победата на Мадуро на изборите, която САЩ и други западни правителства не признаха.

Българинът прави неразумни инвестиции преди еврото

автор:Дума

visibility 672

/ брой: 172

БДЖ с намаления за ученици и студенти

автор:Дума

visibility 600

/ брой: 172

Годишната инфлация се задържа на 5,3 на сто

автор:Дума

visibility 549

/ брой: 172

Банкнотите в обращение у нас намаляват с 9%

автор:Дума

visibility 553

/ брой: 172

Отново бум на нелегални мигранти

автор:Дума

visibility 595

/ брой: 172

Работещи и пенсионери в Гърция с повече пари

автор:Дума

visibility 632

/ брой: 172

Тръмп шокиран от "меките" санкции

автор:Дума

visibility 588

/ брой: 172

Накратко

автор:Дума

visibility 574

/ брой: 172

Военни комикси

автор:Александър Симов

visibility 606

/ брой: 172

Парите на инвалидите

visibility 619

/ брой: 172

Къде е реалното производство?

автор:Гарабед Минасян

visibility 642

/ брой: 172

Ще събарят ли старите панелки за нови жилища?

visibility 645

/ брой: 172

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ