17 Юли 2025четвъртък10:50 ч.

Президентските избори в Румъния ще са през май

/ брой: 10

автор:Дума

visibility 6963

Новите президентски избори в Румъния ще се състоят на 4 май - първи тур, и на 18 май - втори, съобщи кабинетът в Букурещ. .
Страната е засегната от политическа криза, след като през декември Конституционният съд реши да анулира вота, спечелен изненадващо от малко известния кандидат Калин Джорджеску. Самият той определи анулирането като "формализиран държавен преврат". По-късно подаде жалба във Върховния касационен съд, който трябваше да се произнесе по нея вчера. До редакционното приключване на броя все още нямаше съдебно решение.
Междувременно депутати от крайнодесни партии събират подписи за отстраняване на президента Клаус Йоханис от поста. Мандатът му изтече през декември, но той реши да заема длъжността до вота, насрочен за 4 май.

Тръмп плаши Русия с "тежки мита"

автор:Дума

visibility 1212

/ брой: 129

Лавров се срещна със Си Дзинпин

автор:Дума

visibility 1376

/ брой: 129

Разследват евродепутат, за когото Аушвиц е "фейк"

автор:Дума

visibility 1503

/ брой: 129

Символ

автор:Александър Симов

visibility 1479

/ брой: 129

Приключи ли терапията

автор:Евгени Гаврилов

visibility 1337

/ брой: 129

Епични провали

visibility 1465

/ брой: 129

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ