17 Юли 2025четвъртък14:48 ч.

МВнР предупреди:

Не носете ножове в Гърция

/ брой: 140

автор:Дума

visibility 7467

МВнР излезе със специални препоръки към българите, на които им предстои пътуване до Гърция - не носете със себе си, включително и в автомобил, огнестрелно и хладно оръжие.
Според гръцките закони е забранено носенето на огнестрелно и хладно оръжие. Това правило включва ножове от всякакъв вид, с изключение на тези, чието използване е оправдано в домакинството и в офиса, за образователни цели, в изкуството, лова и риболова или друга подобна употреба.
От МВнР уточняват, че препоръката идва след зачестилите случаи на инциденти с участието на български граждани на територията на Северна Гърция и на Генерално консулство Солун. Има дори случаи на задържани български граждани за носенето на хладно оръжие, включително и за пренасянето му в автомобил, с дължина на острието по-голяма от 10 сантиметра.

Средствата по ПВУ за саниране са спасени

автор:Дума

visibility 25

/ брой: 130

Словакия пак блокира санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 21

/ брой: 130

Джорджеску остава под съдебен контрол

автор:Дума

visibility 16

/ брой: 130

Париж отменя два официални празника

автор:Дума

visibility 26

/ брой: 130

Пекин стопля отношенията с Брюксел

автор:Дума

visibility 22

/ брой: 130

Възможности

автор:Александър Симов

visibility 20

/ брой: 130

Ах, леглото

автор:Аида Паникян

visibility 27

/ брой: 130

Пълен батак при хранилището за ядрени отпадъци

visibility 25

/ брой: 130

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ