20 Февруари 2026петък20:35 ч.

САЩ:

Иран се колебае за удар срещу Израел

/ брой: 151

автор:Дума

visibility 6286

Властите в Иран може да променят решението си за масирана атака срещу Израел, твърдят официални лица в САЩ, на които се позовава "Политико". Те са предупредили Техеран, че масиран удар може да доведе до пряка конфронтация между двете страни. Белият том е работил по дипломатически канали с близкоизточните си съюзници, за да убеди Иран да се откаже от решението за атака срещу Израел.
Ливанското движение "Хизбула“ може да нанесе удари по Израел, независимо от намеренията на Иран, съобщи Си Ен Ен. Според източници на телевизията базираната в Ливан групировка изпълнява плановете си по-бързо от Иран и се готви да удари Израел през следващите дни. Някои източници отбелязват, че не е ясно как Иран и "Хизбула“ ще се координират при евентуална атака и може да не са напълно съгласни как да продължат.
Израел заплаши "Хизбула" с несъразмерен отговор, ако групировката удари граждански обекти и предизвика цивилни жертви, съобщи изданието "Ексиъс". Заплахата бе отправена чрез САЩ.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 1071

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 977

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 931

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 1071

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 1009

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 1002

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 1081

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 994

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 968

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 983

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ