21 Февруари 2026събота21:24 ч.

Румъния иска да приеме център по сигурността

/ брой: 101

автор:Дума

visibility 20201

Румъния би искала да е домакин на Европейския център за морска сигурност, заяви президентът Никушор Дан на първата си пресконференция, откакто пое висшия държавен пост. Еврокомисията вече представи план за подобряване на сигурността в Черно море, който предвижда такъв център, за да следи как се спазва евентуалното прекратяване на огъня в Украйна в сътрудничество с НАТО.
Силите на пакта започнаха двуседмични учения в Балтийско море, оглавявано от САЩ. В него участват около 50 кораба, над 25 самолета и близо 9000 военнослужещи от 17 страни. 
На срещата на военните министри на НАТО в Брюксел шефът на Пентагона Пийт Хегсет изрази надежда, че евросъюзниците на САЩ ще вдигнат военните разходи до 5% от БВП. Целта е да сме така защитени, че да не бъдем нападнати, каза генералният секретар на НАТО Марк Рюте. Според него Алиансът е по-силен от Римската империя и от Наполеонова Франция.
Германия ще се нуждае още от 50 000 до 60 000 активни военнослужещи, заяви военният министър Борис Писториус.  

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 2977

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 4192

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 3606

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 3905

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 2610

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 4387

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 4218

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 4097

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 4547

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 3225

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ