15 Септември 2025понеделник10:56 ч.

Снимки Личен архив

Емоционалната рецепта за себепознание на Жан

Концертната премиера на песента "Halo" ще бъде на 17 октомври в клуб "Тънка червена линия" в София

/ брой: 195

автор:Дума

visibility 3662

В личната приказка на всеки човек има само един герой, който владее Силата на интересното живеене и способността да привлича щастието, а не да го преследва - това е той самият. Тази джедайска философия заляга в основата на новия сингъл на Жан Мар "Halo". Песента с брит рок звучене редува изповедни акустични куплети с припев, достоен за стадионен химн. Зад този епос на израстването в любовта към себе си стоят китаристът на "Jeremy?" Ташо Колев и Георги Станев, които си поделят кредита за аранжимента. Станев, който познаваме като идеен двигател и продуцент на култовите в близкото минало "Gravity Co.", изпипва с хирургична прецизност симбиозата между барабани, бас и клавири, научи ДУМА от Надежда Попова.
Текстът и музиката са на Жан Мар, който пише "Halo" в период на емоционален рестарт. "Halo" е песен за откриването на моята сила, моят ореол. Това, което осмисля живота ми, защото много често се губя в абсурдните изкривявания на нашата реалност", споделя Жан.
Визуализацията на "Halo" е на тандема Васил Стефанов и Стефка Николова. Концертната премиера на песента ще бъде на 17 октомври в столичния клуб "Тънка червена линия", когато освен бендът на Жан Мар на сцена ще се качат и "Джин Моник".
Животът на Жан Мар се развива почти филмово и винаги на път. Част от детството си прекарва между Лондон и Кения, а образованието си в сферата на музика, биология и информационни технологии завършва в САЩ, където живее до 2011 г. Швейцария е поредната страна, в която започва да гради настоящето си от нула. През 2018 г. песента му "Love Is" превзема местните радиостанции, по които звучи и до днес, превръщайки Жан в разпознаваемо име в музикалната гилдия. Меланхоличният му арт рок печели публика и на родна земя, където Жан Мар не спира да записва и да бъде активна част от клубната сцена. От 2024 г. постоянният адрес на Жан Мар е в България, като намира време да съчетае творческите си проекти и бизнес с изучаване на психология.

Процесът на присъединяване към еврото няма да е лек

автор:Дума

visibility 12714

/ брой: 170

Димитър Радев за първи път на заседание на ЕЦБ

автор:Дума

visibility 12244

/ брой: 170

Предупреждават ни за опасни храни от чужбина

автор:Дума

visibility 12716

/ брой: 170

Задава се хаос със сметките за парно

автор:Дума

visibility 11200

/ брой: 170

Показно убийство на привърженик на Тръмп

автор:Дума

visibility 11108

/ брой: 170

Учебната година в Гърция започна с протести

автор:Дума

visibility 10893

/ брой: 170

Ким Чен Ун подготвя дъщеря си за лидер

автор:Дума

visibility 12237

/ брой: 170

НАТО няма да активира член 5

автор:Дума

visibility 12204

/ брой: 170

Истинска памет

автор:Александър Симов

visibility 7053

/ брой: 170

Диагноза - русофобия

автор:Боян Бойчев

visibility 8482

/ брой: 170

Драма с класов привкус

автор:Юрий Борисов

visibility 12905

/ брой: 170

Приложима ли е четиридневна работна седмица в България

visibility 11529

/ брой: 170

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ