05 Юни 2025четвъртък22:23 ч.

Протестиращите психиатри остават в стачна готовност

/ брой: 58

автор:Дума

visibility 13343

Протестиращите психиатри остават в стачна готовност и не са склонни да отстъпят от исканията си, каза пред журналисти д-р Любомир Стефанов от Държавната психиатрична болница в Карлуково след среща между представители на протестиращите с министъра на здравеопазването доц. Силви Кирилов.
Психиатрите настояват за увеличаване на възнагражденията с 50%, промяна на категорията на труд от трета във втора и подобряване на условията на труд. Според тях само за увеличаване на заплатите ще са необходими 63 млн. лева. Точни финансови параметри не са уточнени, предстои да се направи финансов анализ какви стъпки ще се предприемат нататък, добави Стефанов.
Важно за нас е, че категорията на труд вероятно от трета ще бъде променена във втора, въпреки че процесът е дълъг, но на младите хора в нашите структури ще има бъде показано, че има достойно отношение към тях и труда им, който освен тежък, е и опасен, каза д-р Стефанов. По думите му министър Кирилов е поел ангажимент по въпроса за промяната на категорията на труд. По време на срещата е обсъдена и темата за евентуално създаване на клинични пътеки в областта на психиатрията. Следващата среща между протестиращите психиатри и министър Кирилов е предвидена за 29 април.

Назначават още 220 чиновници в агроминистерството и ДФЗ

автор:Дума

visibility 456

/ брой: 100

Нови изисквания за телефоните в ЕС в сила от 20 юни

автор:Дума

visibility 444

/ брой: 100

България защити странджанския билков чай за пазара на ЕС

автор:Дума

visibility 448

/ брой: 100

Пчелари настояват да се намали интервалът за пръскания

автор:Дума

visibility 438

/ брой: 100

ЕС отлага мерки срещу Букурещ заради дефицита

автор:Дума

visibility 449

/ брой: 100

НАТО планира засилване на военната си мощ

автор:Дума

visibility 465

/ брой: 100

Мелони и Макрон преодоляха различията

автор:Дума

visibility 437

/ брой: 100

Накратко

автор:Дума

visibility 429

/ брой: 100

Непростимо

автор:Александър Симов

visibility 469

/ брой: 100

Нелеп пиар

visibility 466

/ брой: 100

Рестарт - тук и сега

автор:Дума

visibility 455

/ брой: 100

"Локалите" - насилници без кауза

автор:Юлия Кулинска

visibility 455

/ брой: 100

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ