29 Март 2024петък15:18 ч.

И Виктория Томова приключи на "Ролан Гарос"

/ брой: 182

visibility 130

Виктория Томова отпадна във втория квалификационен кръг на "Ролан Гарос след" загуба в два сета срещу мексиканката Рената Сарасуа -  3:6, 4:6. Първата ни ракета на няколко пъти пропусна да реализира добри възможности за пробив, докато нейната опонентка се възползва много по-добре от шансовете си и това й донесе успеха, съобщи tennisKafe.com.
Срещата започна с гейм за Сарасуа, но първата ни ракета не позволи на опонентката си да се откъсне в резултата и изравни. Двете си размениха по още един гейм, след което Томова стигна до две поредни точки за пробив, които бяха спасени от Сарасуа. Малко по-късно българката получи още един шанс да излезе напред в геймовете, но не успя да се възползва и от него, като в крайна сметка геймът бе спечелен от Сарасуа, която поведе с 3-2.
Томова изравни резултата за трети път, но това се оказа последният спечелен от нея гейм в този сет. Сарасуа отново поведе, след което записа пробив и направи резултата с 5-3. В деветия гейм Томова пропусна две точки за спечелването на гейма, след което отрази първия сетпойнт на Сарасуа. При втория си шанс обаче мексиканката постигна целта си и спечели сета след 6-3.
Вторият сет започна добре за Томова, която поведе с 30-15, но първата ни ракета не успя да задържи преднината си и Сарасуа спечели първия гейм. Това развитие бе на път да се повтори в следващия гейм, след като българката допусна изравняване от 30-15, но този път Томова бе много по-спокойна и съсредоточена и успя да спечели гейма. Веднага след това обаче мачът бе прекъснат заради дъжд.
След подновяването на играта Сарасуа отново поведе, но Томова за втори път изравни резултата в сета. Мексиканката отново поведе при 3-2, а след това Томова пропиля цели пет точки за спечелването на шестия гейм, който в крайна сметка отиде на сметката на Сарасуа.
Томова прекъсна серията на мексиканката и намали резултата на 5-3, но в следващия гейм се оказа притисната до стената, след като Сарасуа стигна до две поредни точки за спечелването на мача. Томова обаче успя да спаси и двете и остана в мача.
В десетия гейм Томова спаси още един мачпойнт, но след това мексиканката стигна до нова възможност, при която този път не допусна грешка и оформи крайното 6-3, 6-4 в своя полза.
Така при жените ще се състезава само Цветана Пиронкова, а Григор Димитров ще представлява България в мъжката схема на последния за годината турнир от Големия шлем. Жребият е тази вечер.