Септември открадна синята победа с феноменален гол в 90+4 минута

/ брой: 238

автор:Марин Милашки

visibility 1753

Левски също като ЦСКА-Сф абдикира от борбата за титлата. Това призна треньорът на "сините" Славиша Стоянович след изненадващото 2:2 с опашкаря Септември в мача от XVIII кръг на Първа лига. Пред няма и 600 души на Националния стадион левскарите изпуснаха победата, получавайки гол в края на 4-минутното продължение. Точен бе Мирослав Будинов, който се разписа със задна ножица от границата на наказателното поле и неуспешна намеса на вратаря Божидар Митрев. При това символичните домакини бяха с човек по-малко, след като Фабиано Алвеш (82) бе изгонен след втори жълт картон.

"Имахме шанс да се приближим към Лудогорец. Изглежда, не сме узрели за титлата. Нямам спокойствие за поста си. Когато виждам такава игра, нямам право да съм спокоен. Първото полувреме беше срамно и в него не показахме нищо. За втората част мога да кажа, че беше малко по-добре, но дотам. Зрелият отбор знае как да задържа резултат, знае как при 2:1 да използва шансовете си и да реши всичко с трети гол. Ние не показахме нищо от това. Искрено мога да кажа, че си заслужихме да ни вкарат. Честитя на Септември, те показаха характер. Проблемът не е в договорите и дали са подписани нови. Футболистите са професионалисти и те имат договори до май. В следващите мачове трябва да сме по-агресивни и да не действаме толкова апатично, както през първото полувреме", каза Стоянович.

Станислав Костов (60) откри за "сините" с 15-ия си гол за сезона, но Иван Стоянов (66) изравни набързо. Йерсон Кабрал (80) отново изведе Левски напред от спорна дузпа.

Доскорошните лидери удариха и 2 греди - Кабрал (22) от фаул и Костов (43), Паулиньо (82) се полакоми и не подаде на връхлитащия Габриел Обертан да вкара дебютен гол за сезона и така лиши "сините" от успех.

Загубата беше лош подарък за вчерашния рожден ден на треньора Стоянович, който навърши 49 години. Той пое Левски" в края на юли, когато Делио Роси бе изгонен, и досега има 17 мача (11 победи, 2 равни и 4 загуби).