19 Юли 2025събота18:53 ч.

Германците обедняват

Бежанците са причина за ръста на бедността във Федералната република

/ брой: 296

автор:Дума

visibility 65

В резултат на продължаващия приток на мигранти в Германия рязко нарасна нивото на бедност в страната, пише в анализ, публикуван във в. "Ди Велт". В него се отбелязва, че това е и една от основните причини за увеличаването на броя на бездомните жители. Според изнесените данни към настоящия момент на територията на страната се намират над 335 хиляди души без установено местоживеене, което се явява рекорден, но силно притеснителен показател. Авторът на статията - политологът Клаус Шрьодер от Свободния университет в Берлин - смята, че в най-скоро време тази тенденция ще доведе до това, че броят на хората, живеещи единствено от помощите за безработица осезаемо ще се увеличи.
"Прагът на бедността в Германия съставлява 1000 евро на месец, но голямата част от бежанците имат далеч по-ниски доходи", посочва Шрьодер.
Според разчетите на федералното статистическо ведомство сега 15,4 на сто от населението на страната живее на прага на бедността. В същото време, подчертава той, ниските минимални доходи едва задоволяват нуждите им от храна, жилище и достъп до образователните и медицинските учреждения.
Междувременно Международната организация по миграцията съобщи, че по последни данни броят на мигрантите, влезли в ЕС през 2015 г., вече е надминал 1 милион души, като същевременно поясни, че става въпрос за влезлите през 6 входящи страни - Гърция, България, Италия, Испания, Малта и Кипър.
От всичките 1 005 504 пристигнали до 21 декември, най-много са влезли през Егейско море в Гърция - 816 752 души. По-рано този месец европейската гранична служба ФЛОНТЕКС съобщи, че благодарение студените месеци потокът все пак намалява.
В същото време стана ясно, че броят на мигрантите, които пристигат в Гърция, е спаднал значително през ноември, като по-малко от 100 000 души са отчетени от агенцията. Броят не надвишава половината от притока през октомври, който беше над 200 000 души, припомня Ройтерс.
Прекалено рано е, за да се отчете влиянието на новите спогодби между ЕС и Турция, допълниха от агенцията. В края на миналия месец Анкара се задължи да ограничи преминаването на бежанците на нейна територия към Европа в замяна на финансова помощ от над 3 млрд. евро. Въпреки относителното намаляване на мигрантския поток, през последната седмица на ноември в Гърция са влезли малко над 5000 мигранти, посочва още Ройтерс.
Междувременно Латвия намали наполовина финансовата помощ за бежанците. Първоначално размерът на финансовата помощ за възрастен бежанец трябваше да бъде в размер на 256 евро и три пъти по-малко за непълнолетни. След приетото решение бежанците ще получават помощ в размер на 139 евро. Ако в Латвия се настанят семейни мигранти, то само един от членовете ще получи тази сума, а останалите - по 97 евро.

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 6009

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 5616

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 7006

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 6388

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 6074

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 6157

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 5800

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 6074

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 6311

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 6817

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 6362

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ