16 Юни 2025понеделник21:53 ч.

Биляна Иванова: Заплащането на училищните медицински специалисти трябва да отразява значимостта на труда им

автор:Дума

visibility 5282

Народният представител от “БСП - Обединена Левица”, Биляна Иванова, проведе приемна в Русе, където се срещна с граждани, синдикални представители, млади активисти и представители на местния бизнес.

Първата среща бе с Боянка Димитрова – председател на КНСБ - Русе, и общинския съветник, Пламенка Ангелова. Основна тема на разговора бе поставеният от тях въпрос относно заплащането на медицинските специалисти в системата на предучилищното и училищното образование. По този въпрос вече има внесен официален парламентарен въпрос от страна на Биляна Иванова и д-р  Десислав Тасков към министъра на здравеопазването проф. Силви Кирилов и получен отговор.

„Темата за достойното възнаграждение на медицинските специалисти, работещи в детски градини и училища, е не просто социална, а пряко свързана със здравето и сигурността на нашите деца. Хората, които се грижат ежедневно за тяхното здраве, трябва да получават достойно заплащане за своя труд.“, заяви Иванова по време на срещата.

Народният представител проведе среща и  с председателя на Младежкото обединение на БСП – Русе, Нора Стоянова. На срещата присъства и Божидар Дачев – активен член на младежката организация. Обсъдени бяха предстоящи младежки инициативи и събития, както и важни теми от текущия политически живот, по които младите хора изразиха своята позиция.

„Радвам се, че младите хора са активни, информирани и имат силна социална чувствителност. Младежкото обединение на БСП е гарант, че левите идеи имат бъдеще, особено ако сме обединени в усилията си“, подчерта Иванова.

Половината от някои зеленчуци в суперите да са български

автор:Дума

visibility 726

/ брой: 107

Приходите от ДДС засега изостават от плана за 33% ръст

автор:Дума

visibility 933

/ брой: 107

Данъчните отчитат 43% ръст в оборота на обменните бюра

автор:Дума

visibility 1099

/ брой: 107

Смъртоносни удари между Израел и Иран

автор:Дума

visibility 764

/ брой: 107

Политическо убийство в САЩ

автор:Дума

visibility 723

/ брой: 107

Антонио Коща инициира среща София - Скопие

автор:Дума

visibility 1100

/ брой: 107

Дмитрий Песков: Отношенията със САЩ са авгиеви обори

автор:Дума

visibility 1167

/ брой: 107

Ядреният раздор

автор:Юри Михалков

visibility 1192

/ брой: 107

От "Позитано" до... Позитано

автор:Ина Михайлова

visibility 1225

/ брой: 107

Като в детска игра

visibility 868

/ брой: 107

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ