25 Април 2024четвъртък19:48 ч.

Франция ни разказа волейбола

visibility 475

Волейболистите на България допуснаха първата си загуба на Евроволей 2019, след като паднаха от домакина Франция с 0:3 гейма (19:25, 21:25, 14:25) в 4-ия си мач от Група А пред 5021 зрители в “Сюд Дьо Франс Арена” в Монпелие. “Петлите” превъзхождаха българските волейболисти в повечето елементи и логично имаха превес още от самото начало на мача. В третата част феноменалната игра на френския разпределител Бенжамен Тонюти съвсем разконцентрира действията на българските волейболисти и те не успяха изощо да се противопоставят. Българският тим допусна страшно много грешки в хода на мача, което допълнително улесни задачата на французите. Домакините показаха и отличен сервис, което пък даде възможност на блокадата им да работи на много високи обороти.
Франция взе инициативата в мача още в първите му минути. "Петлите" бързо поведоха с 11:6 точки, след което и с 18:11, което предреши и изхода на първата част. По-завързан откъм интрига бе вторият гейм, но и в него българският отбор трябваше да се справя с огромно изоставане. "Лъвовете" губеха с 9:14, но с няколко добри атаки на Цветан Соколов и няколко блокади успяха да намалят до 18:20. До края обаче Франция не даде повече шансове на българския отбор, а и едно спорно съдийско решение за мрежа на Светослав Гоцев при 20:23 допълнително улесни задачата на французите.
Загубата на втория гейм деморализира българския състав и в третия той дори не беше спаринг партньор на съперника. Франция почна да трупа точка след точка и поведе с 16:7 точки, за да затвори срещата при 25:14.
За нашите с 10 точки най-резултатен бе Цветан Соколов. С най-много точки в мача (18) завърши Жулиен Линеел, Стефан Бойер добави 16, а Кевин Тили 11. Успехът е четвърти за Франция на първенството. Тази вечер нашите играят с Италия в спор за второто място в група А, докато Франция почти сигурно ще завърши първа в групата. Първите 2 състава остават да играят 1/8-финали срещу третия и четвъртия от група С (в Словения).