14 Август 2025четвъртък11:52 ч.

Снимки "Мирамар филм"

Филм, заснет в България, тръгна на над 2000 екрана в Русия

В главна роля е българската актриса Лорина Камбурова

/ брой: 87

автор:Дума

visibility 35602

"Любов и чудовища" е заглавието на новата руска комедия, която в края на април тръгна по кината в Русия с очакван успех в широко разпространение на над 2000 екрана, научи ДУМА от Мила Войникова от "Мирамар филм".

В края на лятото на 2019 г. филмът на руската продуцентска компания "Дикси", която стои зад десетки сериали и игрални филми, беше заснет в курорта Свети Влас и околностите. Партньор от българска страна е компанията "Мирамар филм" ("Дзифт", "LOVE.NET", "Вездесъщият", "Порталът"). 

Плеяда от звезди на руското кино - Роман Курцин, Кирил Кяро, Ян Цапник, Анна Ардова, пристигна в България за снимките и си тръгна с неохота. Заедно с Роман Курцин в главна роля е българската актриса Лорина Камбурова, която демонстрира забележителен комедиен талант. 

В основата на сюжета са митични чудовища, наречени химери, които изплуват от морето и поглъщат всеки планетянин. Оказва се обаче, че кръвта на употребяващите алкохол убива самите химери. Чудовищата могат да бъдат неутрализирани от пияници?! Каква по-подходяща задача за постоянно подпийналия руски полицай във ваканция (Роман Курцин) и какво по-голямо предизвикателство за образцовата и пълна трезвеничка българска полицайка Бояна (Лорина Камбурова). Двамата ще трябва да действат отборно, за да спасят живота на почиващите в българския курорт. 

Филмът е режисьорски дебют на младата обещаваща авторка Екатерина Краснер, а зад камерата застава един от най-опитните руски оператори - Мария Соловьова. Най-големият руски дистрибутор "Каро прокат" разпространява комедията амбициозно, с мащаб, равен на големите холивудски продукции. В България все още се водят преговори за кинопоказа на филма и тв-излъчване, като премиерата му се очаква до края на годината.

ЕК иска по-строги мерки за шарката

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 150

Над 49% от българите подкрепят еврото

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 150

Иван Иванов разпореди проверка на АПИ за раздадените бонуси

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 150

Евакуация на гръцки град заради пожар

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 150

Лондон бори опасното шофиране с конфискация

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 150

Крайнодесните набират скорост в Германия

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 150

Накратко

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 150

Прозрачен механизъм

visibility 1

/ брой: 150

Какво да очакваме от срещата Тръмп - Путин

автор:Юри Михалков

visibility 0

/ брой: 150

Александър Йосифов - достоен, харизматичен, гениален

автор:Петър Михайлов

visibility 2

/ брой: 150

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ