03 Юни 2025вторник01:00 ч.

Индия иска МААЕ да вземе ядрените оръжия на Пакистан под свой надзор

/ брой: 87

автор:Дума

visibility 4133

Международната агенция за атомна енергия трябва да поеме отговорността за ядрените оръжия на Пакистан. За това настоя министърът на отбраната на Индия Раджнат Сингх, цитиран от "Ройтерс". Искането идва дни, след като въоръжените с ядрени оръжия съседски страни прекратиха най-тежкия си военен конфликт от близо три десетилетия.
Смъртоносни боеве избухнаха между старите врагове миналата седмица, след като Индия порази "терористични лагери" в Пакистан в отговор на нападение в индийската част на Кашмир миналия месец, при което бяха убити 26 души, което според нея е било подкрепено от Пакистан. Исламабад отрече обвиненията и в следващите дни двете страни си размениха ракети и дронове, а в събота постигнаха примирие.
"Безопасни ли са ядрените оръжия в ръцете на такава безотговорна и измамна нация?", запита Сингх в обръщение към войниците в лятната столица на индийския Кашмир Сринагар. "Смятам, че ядрените оръжия на Пакистан трябва да бъдат взети под надзора на МААЕ".
Пакистан ще спазва примирието с Индия, но ще отговори твърдо при нова агресия.
МААЕ е базиран във Виена ядрен надзорен орган на ООН, който следи ядрените програми, за да гарантира, че са с мирни цели.
Индия и Пакистан станаха ядрени сили, след като проведоха ядрени опити през 1998 г. и тяхната десетилетна вражда превърна региона - най-населеният в света - в една от най-опасните ядрени точки.

4-5% по скъп ток от началото на юли

автор:Дума

visibility 600

/ брой: 97

1,8 млн. българи са енергийно бедни

автор:Дума

visibility 583

/ брой: 97

Личен фалит ще могат да искат и хора без имущество

автор:Дума

visibility 585

/ брой: 97

Продават албански и гръцки зеленчуци за български

автор:Дума

visibility 593

/ брой: 97

Румъния обхваната от наводнения

автор:Дума

visibility 616

/ брой: 97

Пендаровски вини Радев в евроблокаж на РСМ

автор:Дума

visibility 611

/ брой: 97

Гръцки супермаркет блокиран заради цените

автор:Дума

visibility 604

/ брой: 97

Накратко

автор:Дума

visibility 586

/ брой: 97

Инквизицията е жива

автор:Николай Милчев

visibility 646

/ брой: 97

Към бездната

visibility 615

/ брой: 97

Ботев - факелът на свободата

автор:Дума

visibility 575

/ брой: 97

Как ще се променят заплати, пенсии и социални помощи в евро

автор:Дума

visibility 628

/ брой: 97

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ