19 Април 2024петък21:40 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Бустерната доза на „Пфайзер“ и „Модерна“ пази от тежки случаи на Омикрон

автор:Дума

visibility 1231

Бустерните дози на ваксините на „Пфайзер“ и „Модерна“ са с най-висока ефективност, показва изследване сред хората с поставена трета доза във Великобритания.

Смята се, освен това, че новият вариант Омикрон на коронавируса може да пробие защитата на ваксините, но те предпазват от тежко протичане и хоспитализация.  Това пък показва доклад, представен от  Южноафриканската мрежа за наблюдение на генома. Изследванията сочат също, че PCR тестът позволява да се разбере дали заразяването е с новия вариант, без да се прави секвениране. Южна Африка бе държавата, където първо се засече смятаният за много по-заразен вариант Омикрон.

Досегашните изводи са, че Омикрон, за разлика от Бета и Делта, "показва съществени доказателства на ниво население, че вирусът избягва имунитета от предишно заразяване". За способността на Омикрон да заобикаля имунитета, създаван от ваксините, говори и наличието на голям брой имунизирани сред заразените.

Южноафриканските учени смятат, че е много рано да се каже колко опасен е Омикрон, макар повечето пациенти да са с леки симптоми.

БСП огласява днес доклада за договора с ,,Боташ"

автор:Дума

visibility 347

/ брой: 75

Еврото пак се отлага

автор:Дума

visibility 468

/ брой: 75

Руските активи - в полза на Украйна

автор:Дума

visibility 423

/ брой: 75

Полицията разтури лагер на 450 мигранти в Париж

автор:Дума

visibility 347

/ брой: 75

САЩ връщат петролните санкции за Венецуела

автор:Дума

visibility 328

/ брой: 75

Накратко

автор:Дума

visibility 266

/ брой: 75

Признат провал

автор:Евгени Гаврилов

visibility 348

/ брой: 75

Отново за енергийно бедните

visibility 321

/ брой: 75

Липса на отговорност

автор:Александър Урумов

visibility 325

/ брой: 75

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ