20 Април 2024събота10:39 ч.

Снимка ФИФА

Бразилия се класира на 1/8-финал на Световното

visibility 160

Бразилия се наложи над Швейцария с 1:0 с късен гол на халфа на Манчестър Юнайтед Каземиро. В средата на второто полувреме попадение на Винисиус Жуниор бе отменено заради засада. Това бе втора поредна победа на тима на селекционера Тите, който на практика се класира за осминафиналите. В последната среща Бразилия ще се изправи срещу Камерун, докато Швейцария ще има за задача да не загуби от Сърбия. Вторият мач ще е пряк спор за място в елиминациите. По-рано днес "Плавите" завършиха 3:3 с Камерун.

Пред 43 649 зрители на ст. "974" Бразилия започна по-активно мача, въпреки че бе без контузените Неймар и Данило. В тима на Швейцария на мястото на Джердан Шакири се появи младият Фабиан Ридер.
В 12-ата минута героят от мача със Сърбия Ричарлисон се измъкна отдясно, но в последния момент острото му центриране бе изчистено. В 27-ата минута Селесао бе много близо до откриване на резултата. Рафиня подаде отдясно на непокрития Винисиус, който стреля от въздуха в близкия ъгъл, но Ян Зомер изби топката в корнер.
Малко след половин час игра Рафиня стреля силно от границата на наказателното поле, но топката попадна право в ръцете на швейцарския вратар. В края на първото полувреме имаше серия от корнери пред вратата на Швейцария, които доведоха само до разбърквания.

На почивката Родриго замени Лукас Пакета в тима на Бразилия в търсене на повече агресия. Тимът на Швейцария обаче заигра по-добре след почивката, като по-често застрашаваше вратата на Алисон, въпреки че не създаде чисти положения.

В 64-ата минута Каземиро изведе Винисиус Жуниор, който се измъкна от защитата на Швейцария и стреля покрай вратаря Зомер, като вкара в левия му долен ъгъл. След преразглеждане с ВАР обаче попадение бе отменено заради засада на Ричарлисон, който се прибираше към своята половина, но междувременно игра с топката.
В 72-рата минута удар на Ричарлисон бе блокиран.
Бразилия все пак стигна до късния успех в 83-ата минута. Тогава Винисиус задържа топката отляво и след бърза размяна на пасове топката стигна до Каземиро, който с хубав удар от въздуха направи Зомер безпомощен - 1:0.  В добавеното време на мача бразилската резерва Родриго пропусна да вкара втори гол, след като бе намерен сам срещу вратаря от Винисиус, но в последния момент ударът му бе блокиран.

Бразилия - Швейцария - 1:0 (0:0)
голмайстор: 1:0 Каземиро 83