20 Април 2024събота17:33 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Библиотека нонстоп

/ брой: 150

автор:Альона Нейкова

visibility 1064

В безброй страни по света денонощните библиотеки открай време се смятат за нещо напълно естествено, а предназначените за студенти са и безплатни. В България обаче подобни институции липсват. А би трябвало отдавна да отчитаме развитие в тази насока, още повече че са изминали повече от 140 години от създаването в София на Публична библиотека, която по-късно прераства в Народна.

Започва обаче да се прокрадва някакъв лъч надежда, че и у нас ще има къде да се събират в късните часове хора, жадни за знания, придобити с помощта на истински книги. Вяра, че младото поколение е будно и днес, вдъхва идеята на неколцина студенти, благодарение на които в началото на октомври ще отвори врати първата в страната ни библиотека, достъпна за всички желаещи нонстоп. Целта е мястото да е тих пристан за предпочитащите да четат, а не да кършат снаги и да вдигат наздравици в чалготеките на Студентски град. Така може би ученолюбиви деца най-после ще спрат да обикалят бензиностанции - за да се зареждат със знания по време на изпитните сесии, а не с гориво...

Но съвсем логично възниква и въпросът какво се е случило с така наречените читални, които още при строителството на студентски общежития бяха предвидени и обособени като големи зали на всеки (!) етаж от блоковете? Факт е, че тези помещения от години не се ползват по предназначение. Мнозина, имали удоволствието да ги зърнат, са ставали свидетели на страховити гледки, напомнящи прокълнати места и апокалиптични сцени от филми на ужасите. И явно, тъй като няма кой да извърши проверка или да се сети що е контрол на такива места, студентите ще трябва да си плащат, за да могат на спокойствие да учат в денонощната библиотека. И кой както иска да тълкува стремежа към знания, който напоследък ражда и бизнес идеи.

БСП огласява днес доклада за договора с ,,Боташ"

автор:Дума

visibility 347

/ брой: 75

Еврото пак се отлага

автор:Дума

visibility 468

/ брой: 75

Руските активи - в полза на Украйна

автор:Дума

visibility 423

/ брой: 75

Полицията разтури лагер на 450 мигранти в Париж

автор:Дума

visibility 347

/ брой: 75

САЩ връщат петролните санкции за Венецуела

автор:Дума

visibility 328

/ брой: 75

Накратко

автор:Дума

visibility 266

/ брой: 75

Признат провал

автор:Евгени Гаврилов

visibility 348

/ брой: 75

Отново за енергийно бедните

visibility 321

/ брой: 75

Липса на отговорност

автор:Александър Урумов

visibility 325

/ брой: 75

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ