06 Февруари 2025четвъртък20:26 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

„БСП – ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА“ и „Възраждане“ с искане до КС за връщане на правомощията на президента за сформиране на служебен кабинет

автор:Дума

visibility 5860

„Парламентарните групи на „БСП – ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА“ и „Възраждане“ събрахме 55 подписа за сезиране на Конституционния съд относно връщането на правомощията на президента за съставяне на служебно правителство.  Очакваме от ИТН също да подкрепят нашата подписка“. Това заяви пред медиите в Народното събрание съпредседателят на ПГ на левицата Борислав Гуцанов.  Той подчерта, че няма как да се провеждат избори с едни и същи правила. „Всички говорят за разпад на държавността и за конституционна криза. Решението може да бъде взето единствено по този начин и затова сме се обединили двете парламентарни групи“, каза още той.

Доц. Наталия Киселова коментира, че в последните дни от предсрочните избори насам стои въпросът за честността на изборите и начина, по който служебното правителство ги е организирало.  „Преценихме че е настъпил моментът Конституционният съд   да се произнесе окончателно по отношение на правилата, по които се формира служебното правителство“, заяви тя. Киселова припомни, че конституционните промени са отнели възможността на президента да има думата за състава на служебното правителство и да избира само от една къса листа между кандидати за министър-председатели. По думите ѝ ситуацията е утежнена поради фактът, че част позициите в тази „домова книга“ не са попълнени и към момента. „Нека съдът се произнесе дали трябва да бъде ограничено по пози начин правомощието на президента“, призова народният представител

Доц. Киселова каза, че левицата съвместно с „Възраждане“ предлага КС да обяви за противоконституционно и лица с двойно гражданство да бъдат кандидати за народни представители. „Благодаря на колегите от двете парламентарни групи, които се включиха. Те показаха, че това е искане не само на една партия или коалиция“, заяви тя.

Доц. Киселова заяви, че е внесено и второ искане за обявяване на незаконност на изборни резултати в отделни изборни секции в различни избирателни райони. „Очакваме КС,  произнасяйки се по незаконността на изборните резултати в oтделни секции, да се произнесе и по отношение на двойното гражданство и начина, по който се формира служебно правителство“, заключи Киселова.

България кърпи дефицита с пари от Дания

автор:Дума

visibility 3379

/ брой: 24

Трябва да създадем механизъм за контрол на цените

автор:Дума

visibility 3314

/ брой: 24

500 млн. лв. не са разплатени по общинската програма

автор:Дума

visibility 3258

/ брой: 24

Правителството прави отчаяни стъпки, за да спаси пари от ПВУ

автор:Дума

visibility 3335

/ брой: 24

Смъртоносна стрелба в училище в Швеция

автор:Дума

visibility 3333

/ брой: 24

Испания намалява работната седмица

автор:Дума

visibility 3324

/ брой: 24

Протест в Австрия срещу дясната АПС

автор:Дума

visibility 3367

/ брой: 24

Войната на пътя

автор:Барбара Пейчинова

visibility 3253

/ брой: 24

Бълха ги ухапала

автор:Евгени Гаврилов

visibility 3339

/ брой: 24

Над половината смъртни случаи на работа са от рак

автор:Евгения Младенова

visibility 3377

/ брой: 24

Макроикономически дисбаланси и конвергентни доклади

автор:Гарабед Минасян

visibility 3321

/ брой: 24

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ