25 Февруари 2025вторник06:49 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Кандидати за народни представители от листата на „БСП – ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА“ се срещнаха с жители на Българово

автор:Дума

visibility 2487

Кандидати за народни представители от листата на „БСП – ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА“ за 2- ри МИР-Бургас се срещнаха с жители на Българово. Явор Костов, който е на пета позиция в листата на коалицията и инж. Паруш Парушев, който заема единадесето място, говориха пред съгражданите си за най-важните приоритети от предизборната платформа на коалицията и отговориха на актуални въпроси. Те обсъдиха политическата обстановка в страната и коментираха какви решения предлагат за изход от кризата, в която България се намира в момента. В срещата участва инж. Живко Господинов, общински председател на Българската социалистическа партия в Бургас.

В изказванията си кандидатите за депутати наблегнаха на въпроси, свързани с вътрешната сигурност в страната. Те декларираха, че в програмата на „БСП – ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА“ е заложено прилагането на мерки, свързани с постигане на пълно неутрализиране на политическото влияние върху професионалния състав на МВР и службите за сигурност, с цел недопускане на чужди и корупционни влияния. Сред приоритетите на социалистите по думите им е ликвидиране изцяло на каналите за трафик на хора през територията на страната чрез изграждане на съвместни екипи между ДАНС и МВР, в партньорство със службите на страните от ЕС. Синхронизирана модернизация на въоръжението и техниката за трите вида въоръжени сили също е сред важните за тях цели. Не на последно място са поставени и балансираните инвестиции в отбраната и изграждането на професионална и финансово обезпечена система за привличане, набиране, подбор и обучение, развитие и задържане на военнослужещите.

Коментирани бяха и въпроси, касаещи външната политика като участието на български представители в политическите и дипломатическите усилия за прекратяване на войната в Украйна и категоричното отхвърляне на всяко решение и действие, което може да въвлече България в конфликта. Беше подчертана важността на противодействието на милитаризацията на Черно море от страна на всички държави в региона и превръщането му в зона на мир и сътрудничество.

Кандидатите за народни представители на коалицията призоваха присъстващите към активност в изборния ден и за подкрепа с бюлетина номер 28.

Палежи и ранени полицаи на протест на "Възраждане"

автор:Дума

visibility 2912

/ брой: 36

Синдикатите са недоволни от ниския ръст на заплатите

автор:Дума

visibility 2871

/ брой: 36

1000 лева гаранция за заловената с подкуп директорка

автор:Дума

visibility 2825

/ брой: 36

Орбан обяви война на търговските вериги

автор:Дума

visibility 2846

/ брой: 36

С 13 на сто са увеличени средствата за общините

автор:Дума

visibility 2850

/ брой: 36

4,20 лв. месечно взима банката за разплащателна сметка

автор:Дума

visibility 2824

/ брой: 36

ТЕЦ "КонтурГлобал" отново съкращава работници

автор:Дума

visibility 2868

/ брой: 36

Орбан обяви война на търговските вериги

автор:Дума

visibility 2846

/ брой: 36

Орбан обвини веригите за скока на цените

автор:Дума

visibility 2798

/ брой: 36

Огромен албански флаг се развява край Скопие

автор:Дума

visibility 2833

/ брой: 36

Пробив в Австрия за сформиране на кабинет

автор:Дума

visibility 2764

/ брой: 36

Прекалихте

автор:Атанас Зафиров

visibility 2774

/ брой: 36

Битка срещу фанатизма

visibility 2898

/ брой: 36

Туризъм - тъпизъм - идиотизъм

visibility 2837

/ брой: 36

Търсят се 200 000 души за работа по морето

автор:Дума

visibility 2754

/ брой: 36

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ