12 Февруари 2025сряда04:24 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Кога Камала лъже: Сега или преди?

/ брой: 168

visibility 4529

Бен Вайнгартен*

   При завръщането на Доналд Тръмп в социалната мрежа „Екс“, той зададе може би основния въпрос за изборите през 2024 г.: „По-добре ли сте сега, отколкото бяхте, когато бях президент?“
   Може би вторият по важност въпрос е този: „Вицепрезидент Камала Харис, когато говорим за вашия дневен ред, сега ли лъжете или преди?
    Това е въпрос, който Тръмп трябва да зададе на Харис, имайки предвид информационната война, която медиите на режима водят от нейно име, след като я коронясаха за кандидат на демократите и образуваха защитен балон около нея.
    Харис се отказа от забраната на фракинга, от декриминализирането на нелегалната имиграция и предоставянето на универсално държавно здравеопазване. Тя иска да се освободи от миналото си на един от най-левите сенатори в горната камара и като радикал №2 в най-лявата администрация в американската история.
    Избирайки губернатора на Минесота Тим Уолц за свой вицепрезидент, тя изглежда е прегърнала сродна душа. Това е човек, предоставил облагите на данъкоплатците на нелегални чужденци, човек, който иска да осигури стълба , за да помогне на „новодошлите“ да прескочат всяка гранична стена. Това е доставчик на тампони за баните на момчетата, ползвател на доходоносна линия за COVID и поддръжник на социализма, позволил на бунтовниците на Джордж Флойд да подпалят Минеаполис.
   Как Харис ще се отрече от предишното си досие, унищожаващо здравната система, което толкова отчужди американците, че Демократическата партия бе принудена да изхвърли своя  лидер?
    Има само два начина да разберем „Великото преосмисляне“ на Камала Харис:  Първият е, че човекът, който сега се застъпва за контрол на цените, не е имал истинска промяна в мнението си. Вторият е, че Харис е цинична и презира американците.
    Харис е това, което винаги е била - авторитарна левичарка, готова да направи от Америка Сан Франциско. Осъзнавайки, че американските гласоподаватели отхвърлят тези идеи, тя трябва да лъже, замъглява и избягва на всяка цена проверка на истинските й вярвания. Тя е готова да каже или направи каквото е необходимо, за да поеме властта.
     Корпоративните медии ще направят всичко по силите си, за да я защитят. Затова кампанията на Тръмп трябва да извади на преден план радикализма, цинизма и двуличието на Харис в една враждебна информационна среда, насърчаваща предпочитаните от режима и подтискаща конкурентите.
    Изборите през 2024 г. и бъдещето на страната може да зависят от това.

*Старши сътрудник във „Федералистът“, колумнист в „Нюзуик“, сътрудник на „Ню Йорк пост“.

(мнението на автора не отразява позицията на ДУМА. Публикуваме го, за да покажем пъстрата палитра на американската предизборна кампания)

Тази година ще бъде въведен в експлоатация язовир "Луда Яна"

автор:Дума

visibility 5322

/ брой: 27

Кредитите с ръст от 14,6% за година, депозитите - с 10,1%

автор:Дума

visibility 5193

/ брой: 27

Обществени поръчки за над 132 млрд. лв. са обявени за 5 г.

автор:Дума

visibility 4878

/ брой: 27

Производството се сви с близо 4%

автор:Дума

visibility 5031

/ брой: 27

"Свободна Европа" и "Гласът на Америка" да бъдат закрити

автор:Дума

visibility 5213

/ брой: 27

Партията на Албин Курти печели вота в Косово

автор:Дума

visibility 5056

/ брой: 27

Президентът на Румъния подаде оставка

автор:Дума

visibility 5214

/ брой: 27

Накратко

автор:Дума

visibility 5315

/ брой: 27

За семки и бонбонки

автор:Аида Паникян

visibility 5222

/ брой: 27

Трудни истини

visibility 5429

/ брой: 27

За положението с тока

visibility 5288

/ брой: 27

Възраждане на БСП като водеща политическа сила!

автор:Дума

visibility 5513

/ брой: 27

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ