08 Февруари 2025събота14:57 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

За чашката

/ брой: 160

автор:Деси Велева

visibility 3884

Деси ВЕЛЕВА


Пред закона всички уж са равни, докато дрегерът не отчете нелицеприятни стойности на алкохол на някой шофьор. Тогава се появяват индивидуалните особености и смекчаващи вината обстоятелства, които разграничават персоните по произход и заслуги. Особено напечено в автомобилните купета стана през последните дни заради мярката да се конфискуват колите на всички, позволили си да седнат в неадекватно състояние зад волан. Защото е, едно да ти размахат пръст като на непослушно дете, след като те хванат пиян или дрогиран, друго е да те заболи, като ти вземат возилото. 

И така всички замаяни от употребата на непозволени субстанции шофьори се оказаха много добри и съвестни хора, които естествено не пият и не вземат наркотици. Те имат болни майки и невръстни деца, за които да се грижат и не са заслужили да попаднат зад решетките или да бъдат нечестно обвинение в едно такова дребно престъпление като гаврътването на една малкааа чашка. А най-често дрегерът е менте!

Да вземем например княгиня Калина - най-прясно несправедливо очернената шофьорка, блъснала се в паркинг в курорта Боровец с над 1,2 промила алкохол в кръвта. Тя също се оказа, че не е виновна. Дама с такива гени, алкохол не я лови. От съпруга й разбираме, че може евентуално да е изпила една чаша вино, но това не било пиене на алкохол, а инцидентът бил малък - едно нищо. Не срамота, кощунство е да чуваме подобни извинения от известни личности, които се имат за представители на висша класа. След техните нелепи и недостойно обяснения и "простият" народ ще може спокойно да официализира шофирането след чашка, като вижда примера на една княгиня. Ако изобщо я разпознава като такава де.

Странно е защо всички, които омаловажават подобни прояви, не осъзнават, че самите те, семействата им, близките им са потенциалните жертви на мъничко почерпените шофьори. И не е виновен дрегерът. Той не осакатява и не убива. 

Израел ще предаде Газа на САЩ

автор:Дума

visibility 4165

/ брой: 25

Бойкотът на магазините продължава на Балканите

автор:Дума

visibility 4243

/ брой: 25

Разследват полския премиер за опит за държавен преврат

автор:Дума

visibility 4263

/ брой: 25

Накратко

автор:Дума

visibility 4066

/ брой: 25

Трагедия без изход

автор:Валентин Георгиев

visibility 4243

/ брой: 25

По познати схеми

visibility 4187

/ брой: 25

Кой вече ще ни дава пари

visibility 4178

/ брой: 25

Кои са редкоземните минерали на Украйна, които Тръмп иска

автор:Дума

visibility 4431

/ брой: 25

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ