04 Февруари 2025вторник00:09 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Цветелина Пенкова: България и Сингапур могат да си сътрудничат в търговията, енергетиката, туризма и образованието

автор:Дума

visibility 3423

"Сингапур и страните от Югоизточна Азия са ключови търговски партньори, доставчици на услуги, производители и превозвачи. Те са връзката между Азия и останалия свят. България има потенциал да задълбочи отношенията със Сингапур в областта на енергетиката, търговията, туризма и образованието." Това каза евродепутатът от Групата на Прогресивния алианс на социалистите и демократите Цветелина Пенкова. Тя посети  Сингапур с делегацията от Европейския парламент. Проведе срещи с посланиците на ЕС, народни представители, с представители на Министерство на телекомуникациите и информационните технологии, генералния директор на сингапурските митници, президента на Комисията за защита на потребителите, браншови и синдикални организации, големи индустриални конгломерати и представители на енергийния сектор.

Сред темите, които бяха обсъдени по време на срещите, бяха дигитализацията и цифровите умения, напредъкът и иновациите в икономиката и финансираните в Сингапур  програми за преквалификация на работещите. 

Цветелина Пенкова отбеляза, че за  последните три години парламентът в Сингапур е актуализирал бюджета десет пъти, за да се гарантира, че достатъчно средства достигат до най-нуждаещите се и до малките и средни предприятия, които са засегнати от Ковид и от настоящата световна икономическа криза.

Сингапур следи в детайли европейските законодателства и се стреми да изгражда подобна законодателна рамка в страната, особено в сферата на дигитализацията, защитата на данни, зелените и енергийни политики на Съюза.

Евродепутатът изтъкна, че в Сингапур се намира второто по големина пристанище в света. Страната достига завиден икономически растеж за по-малко от 60 години, благодарение на световната търговия и глобализация. Сингапур поставя сериозен акцент в развитието на търговските си отношения с ЕС.

След официалната програма на делегацията на Европейския парламент Пенкова проведе срещи с представилите на енергийния сектор в Сингапур. С Енергийния институт към Националния университет на Сингапур евродепутатът дискутира политиките на ЕС, свързани основно с инвестиции във възобновяеми източници на енергия, развитие на зелена индустрия и енергийната ефективност на сградите. С основателя на Центъра за стратегически енергийни ресурси Цветелина Пенкова разговаря за бъдещето на ядрения сектор и новите технологии в сферата. Ядрената енергетика е възможност за Сингапур и Пенкова коментира, че сътрудничествата в тази сфера между ЕС и Сингапур и България и Сингапур е ключово. Пенкова сподели: „България има сериозна експертиза и кадрови потенциал в ядрения сектор, което дава възможност за развитие на сътрудничество между двете страни в тази посока“.

Цветелина Пенкова се срещна и с българската общност в Сингапур.

Тя благодари на българския посланик за Сингапур - Н.Пр. г-н Петър Андонов. Той е базиран в Джакарта, Индонезия, но заедно с  почетния консул в Сингапур - Ланкс Гох полагат големи усилия за развитието на взаимоотношенията с България. Сингапур е вратата към Югоизточна Азия и предлага голяма пазарна възможност за българските компании и за академичния сектор в сферата на обмяна на опит и съвместни научни проекти.

За контакт с Групата на Прогресивния алианс на социалистите и демократите в ЕП: https://www.socialistsanddemocrats.eu/

Почитаме Св. Симеон Богоприемец и Анна пророчица

автор:Дума

visibility 4078

Доц. Димитрова: Ботоксът трябва да се поставя от лекар

автор:Дума

visibility 4629

В разгара на грипа лекарства изчезнаха от аптеките

автор:Дума

visibility 4783

/ брой: 21

Поне 11 жени са с усложнения след инжектиране с ботокс

автор:Дума

visibility 4810

/ брой: 21

Над 57% от българите са против еврото

автор:Дума

visibility 4868

/ брой: 21

Депозитите обезценени почти наполовина

автор:Дума

visibility 4783

/ брой: 21

Печалбата на банките у нас стигна рекордните 3,7 млрд. лв.

автор:Дума

visibility 4493

/ брой: 21

Спешно събират информация за бюджетния дефицит

автор:Дума

visibility 4548

/ брой: 21

САЩ искат от Украйна президентски избори

автор:Дума

visibility 4654

/ брой: 21

Правителства вземат мерки за цените

автор:Дума

visibility 4840

/ брой: 21

Съд върна мигранти от Албания в Италия

автор:Дума

visibility 4809

/ брой: 21

Накратко

автор:Дума

visibility 4773

/ брой: 21

Политическа безтегловност

автор:Валентин Георгиев

visibility 4840

/ брой: 21

Тишината на безразличието

visibility 4838

/ брой: 21

За еврото, професионализма и банковия обир

автор:Юрий Борисов

visibility 4856

/ брой: 21

Разчовечването тръгна и в нашето образование

visibility 4757

/ брой: 21

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ