25 Февруари 2025вторник13:48 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Американското чувство за хумор и мир

/ брой: 301

автор:Братя Ружеви

visibility 4775

Големи шегаджии са това американците. Да измислиш "новината", че руска ракета е убила Дядо Коледа, наистина изисква страшно и елегантно чувство за хумор. Изобщо САЩ през последните десетилетия се наложиха с две основни качества - омиротворяването и шегаджийството. Избиха десетки, ако не и стотици хиляди иракчани, за да донесат мир на иракския народ.
В Афганистан избиваха наред, за да настане мир на афганистанската земя. В Либия и Сирия усилието да се донесе мир също отне живота на стотици хиляди. За да мироналожат и съседна Сърбия, САЩ също поизбиха немалко невинни граждани. Изобщо се чудим защо тази велика страна още не е получила Нобелова награда за мир.
С шегите е същото. Шегуват се хората, че Русия е най-голямата заплаха за човечеството. Преди или след "Ислямска държава" - не разбрахме, ама шегата е на ниво. Прословутият Джордж Сорос преди време заяви направо, че Русия е екзистенциална заплаха за ЕС. Това трудно го разбираме. Уж Русия все е слаба, немодерна, изостанала, архаична, а пък тия силните, богатите, мощните, миролюбивите все не спират да се плашат от нея.
И европейците, за да не се посрамят, взеха да се опитват да се шегуват. Карл Севелда например, шеф на Райфайзен банк, преди дни каза: "САЩ ще се борят с Русия до последния европеец". Голям шегаджия! Голям майтап. Ама май казва истината. Американците жертват с лесна ръка Европа в битката си срещу Русия. И всичко това под сияйния вектор на "eвроатлантизма". Да не вземе само и той един ден да се окаже шега. Че тия американци нещо много си падат по хумора напоследък.

Eдна трета от икономиката ни е в сивия сектор

автор:Дума

visibility 234

/ брой: 37

Повишените тол такси няма да оскъпят храните

автор:Дума

visibility 235

/ брой: 37

За една и съща услуга плащаме различни такси на банките

автор:Дума

visibility 206

/ брой: 37

България покри на косъм критерия за ценова стабилност

автор:Дума

visibility 260

/ брой: 37

Консерваторите отново на власт в Германия

автор:Дума

visibility 248

/ брой: 37

В името на мира Зеленски готов с оставка

автор:Дума

visibility 269

/ брой: 37

ЕС ще се въоръжава с налични фондове

автор:Дума

visibility 207

/ брой: 37

Накратко

автор:Дума

visibility 188

/ брой: 37

Бюджет по навик

автор:Аида Паникян

visibility 197

/ брой: 37

Бездарен стрелец си

автор:Христо Георгиев

visibility 236

/ брой: 37

"ЗА" и... "ЗА" българския лев!

visibility 234

/ брой: 37

Пациентът, а не болестта трябва да е на първо място

visibility 281

/ брой: 37

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ