14 Февруари 2025петък02:32 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Проблемите в образованието събраха на среща учители и депутати от левицата - ГАЛЕРИЯ

автор:Дума

visibility 1460

Среща под наслов „За делниците на българското образование” се проведе в Карлово вчера и събра десетки учители, директори и специалисти в сферата на образованието заедно с депутати от левицата. Инициативата бе на Веска Ненчева, народен представител от ПГ "БСП за България". Заедно с нея проблемите на учителите изслушаха колегите й Ирена Анастасова, Донка Симеонова и Стоян Мирчев, които са членове на парламентарната Комисия по образованието и науката. В срещата се включиха учители от  училищата и детските градини от общините Карлово, Сопот, Хисар. Специален гост бе Екатерина Делинова – директор на ОУ ”Пенчо Славейков”-Пловдив.


На срещата присъстващите учители, директори, училищни психолози споделиха проблемите, с които те се сблъскват ежедневно в работата си. На срещата-разговор бяха засегнати теми свързани с формулите за финансиране на училищата, превръщането на директори и учители в администратори, финансирането на частни училища, липсата на кадри и дефицитът, който ще настъпи след няколко години, създаването на обществените съвети и техните правомощия, въвеждането на задължителни електронни дневници; наредбата за приобщаващо образование, разтоварването на учебното съдържание. Ние сме тук пред вас, за да чуем онова, което се случва от година и половина с новия закон и възможността ние от Комисията по образование да можем да реагираме, да предотвратим и следващи минуси, които ще се появят под действие на този закон, обърна се към присъстващите Веска Ненчева.

Ирена Анастасова бе категорична, че новият Закон за приобщаващо образованието не успява да удовлетвори очакванията на съсловието.
„Надяваме се това да не е последната ни среща, ще продължаваме да поддържаме контакт с вас, за да можем заедно да търсим и намираме решенията на проблемите”, увери Донка Симеонова.


В продължение на час и тридесет минути присъстващите споделяха своите проблеми, даваха предложения и съвети как да се подобрят образователните дейности и поставиха няколко задачи на народните представители.


От своя страна народните представители дадоха обещание да зададат всичките поставени им на срещата въпроси на министъра на образованието и да изложат поставените проблеми в Комисията по образование. Те благодариха на всички присъстващи за отделеното време и проявеното доверие към тях като народни представители.

КЗК призна, че е безсилна пред цените на храните

автор:Дума

visibility 4585

/ брой: 29

Магистрала "Струма" трябва бъде завършена до юни 2031 година

автор:Дума

visibility 4544

/ брой: 29

Всеки втори купувач на жилище в София иска до 15% отстъпка от цената

автор:Дума

visibility 4132

/ брой: 29

Такситата с право на 6 курса до Терминал 2 на ден

автор:Дума

visibility 4601

/ брой: 29

За Европа САЩ вече са партньор

автор:Дума

visibility 4195

/ брой: 29

Румънският премиер имал връзки с имотната мафия

автор:Дума

visibility 4468

/ брой: 29

Брюксел разреши хляб с прах от червеи

автор:Дума

visibility 4561

/ брой: 29

Накратко

автор:Дума

visibility 4718

/ брой: 29

Целта е постигната

автор:Евгени Гаврилов

visibility 4685

/ брой: 29

Искам да върна смисъла и политиката в БСП

автор:Юлия Кулинска

visibility 4621

/ брой: 29

Мога да направя БСП партия на бъдещето

автор:Юлия Иванова

visibility 4593

/ брой: 29

"Свобода" на пазара ли?

автор:Боян Дуранкев

visibility 4627

/ брой: 29

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ