25 Февруари 2025вторник09:06 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

СНИМКА: БТА

"Винаги трябва да наблюдаваме какво ядат децата и с кого общуват. В този случай трябва да подчертаем важността на избягването на всякакви хранителни продукти, предлагани от непознати", коментира началникът на Клиниката по токсикология доц. д-р Евгения Бързашка.

В болница в Плевен са приети шест деца, яли бисквити с канабис

Експертите апелират към всички: Бъдете внимателни, не приемайте никакви хранителни продукти от непознати или от съмнителни източници".

автор:Дума

visibility 7672

В Университетската многопрофилна болница за активно лечение (УМБАЛ) "Д-р Георги Странски" в Плевен са приети шест деца, след като са консумирали бисквити с канабис.

Още едно дете се лекува, след като е приело наркотичен опиат и кокаин. Това съобщи Таня Вашкова, експерт "Връзки с обществеността" в здравното заведение.

Децата са хоспитализирани през последните две денонощия в Клиниката по токсикология. Те са на възраст от 4 до 14 години:

"Децата са приети са в тежко общо състояние и количествени и качествени нарушения в съзнанието. Предприето е реанимационно, детоксично и специфично лечение. В момента децата са със стабилни жизнени показатели, но сънливи.

Уведомили сме компетентните органи. Води се разследване по случая", посочи Вашкова.

На въпрос дали има ли опасност за живота на някое от децата тя отговори:

"Не, няма опасност за живота на децата. Отпавяме апел към всички: Бъдете внимателни, не приемайте никакви хранителни продукти от непознати или от съмнителни източници".

Децата са само от Плевен, всички са приемали пакети с бисквити от непознати, допълни Таня Вашкова.

По случая е уведомена полицията, отдел "Закрила на детето" и Детска педагогическа стая.

"Това е сериозен проблем, който изисква нашето внимание и действия. Като родители и възрастни е изключително важно да бъдем бдителни и да гарантираме безопасността на децата.

Винаги трябва да наблюдаваме какво ядат и с кого общуват. В този случай трябва да подчертаем важността на избягването на всякакви хранителни продукти, предлагани от непознати", коментира началникът на Клиниката по токсикология доц. д-р Евгения Бързашка.

По случая работят институциите - "Закрила на детето" и МВР, посочи Светлана Георгиева, директор на Регионалната дирекция в Плевен, към която е и отдел "Закрила на детето": 

"Отдел "Закрила на детето" се е самосезирал. В момента работи полицията. До момента отдел "Закрила на детето" в Плевен не е работил с пострадалите деца".

На въпрос дали е имало друг такъв случай или получени сигнали Светлана Георгиева отговори: "Такива сигнали - не".

Говорителят на Районната прокуратура посочи, че до момента няма постъпили материали от МВР, но увери, че по случая се работи.

БНР

Палежи и ранени полицаи на протест на "Възраждане"

автор:Дума

visibility 2912

/ брой: 36

Синдикатите са недоволни от ниския ръст на заплатите

автор:Дума

visibility 2871

/ брой: 36

1000 лева гаранция за заловената с подкуп директорка

автор:Дума

visibility 2825

/ брой: 36

Орбан обяви война на търговските вериги

автор:Дума

visibility 2846

/ брой: 36

С 13 на сто са увеличени средствата за общините

автор:Дума

visibility 2850

/ брой: 36

4,20 лв. месечно взима банката за разплащателна сметка

автор:Дума

visibility 2824

/ брой: 36

ТЕЦ "КонтурГлобал" отново съкращава работници

автор:Дума

visibility 2868

/ брой: 36

Орбан обяви война на търговските вериги

автор:Дума

visibility 2846

/ брой: 36

Орбан обвини веригите за скока на цените

автор:Дума

visibility 2798

/ брой: 36

Огромен албански флаг се развява край Скопие

автор:Дума

visibility 2833

/ брой: 36

Пробив в Австрия за сформиране на кабинет

автор:Дума

visibility 2764

/ брой: 36

Прекалихте

автор:Атанас Зафиров

visibility 2774

/ брой: 36

Битка срещу фанатизма

visibility 2898

/ брой: 36

Туризъм - тъпизъм - идиотизъм

visibility 2837

/ брой: 36

Търсят се 200 000 души за работа по морето

автор:Дума

visibility 2754

/ брой: 36

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ