09 Февруари 2025неделя03:05 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

БСП ще работи за нова икономика за Варна

/ брой: 252

автор:Нина Алексиева

visibility 2980

За възраждане на икономиката във Варна ще работи БСП, заяви лидерът на червените край морето Борислав Гуцанов в събота. Главната цел на социалистите ще бъде разкриването на нови работни места. Като начало БСП във Варна иска незабавно  връщане на проекта за нов контейнерен терминал и  освобождаването на сегашната територия на Морска гара от пристанищните дейности. За него японската държава отпусна 160 млн. евро, които правителството на ГЕРБ се опитва да пренасочи, за да не ги даде на Варна, коментира социалистът.
Жизнено важно за града е да има държавна политика за подпомагане на корабостроенето и кораборемонта, заяви Гуцанов. За управлението на ГЕРБ той коментира, че една година след местните избори морската столица се намира в такава безизходица, каквато в миналото на града никога не е имало. Гуцанов припомни, че всички ленти, които са отрязани до момента, са на проекти, започнати от БСП.
"Стига са лъгали хората, време е да си ходят. И папата да стане от ГЕРБ пак нищо не могат  да направят", заяви лидерът на БСП във Варна. И призова мнозинството да се оттегли час по-скоро и да вземе заедно със себе си своя кмет Кирил Йорданов, с чието преизбиране не само не са се увеличили държавните пари за Варна, както ГЕРБ обещаваха, а точно обратното - държавата намали субсидията си за общината и загърби всички големи проекти в града.
На пресконференцията бяха представени и новите лица в Градското ръководство на БСП - Светлана Такева, Анна Радева са заместник-председатели на ГС, кап. Александър Калчев и Христо Боев са новите секретари. Приемствеността  в работата ще гарантират Димитър Чутурков и Аврам Тодоров, който  става шеф на групата на БСП в местния парламент.
 

Израел ще предаде Газа на САЩ

автор:Дума

visibility 7819

/ брой: 25

Бойкотът на магазините продължава на Балканите

автор:Дума

visibility 7870

/ брой: 25

Разследват полския премиер за опит за държавен преврат

автор:Дума

visibility 7824

/ брой: 25

Накратко

автор:Дума

visibility 7880

/ брой: 25

Трагедия без изход

автор:Валентин Георгиев

visibility 8035

/ брой: 25

По познати схеми

visibility 7963

/ брой: 25

Кой вече ще ни дава пари

visibility 7864

/ брой: 25

Кои са редкоземните минерали на Украйна, които Тръмп иска

автор:Дума

visibility 8053

/ брой: 25

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ