10 Февруари 2025понеделник06:24 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Кристиан Вигенин в Кърджали: Оптимист съм, защото усетих градивна енергия. Хората са уморени от безвремие

Коалиция „БСП - ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА“ откри кампанията си в Кърджали

автор:Дума

visibility 4371

„Днес светът е в ръцете на образованите хора. Винаги, когато е в управлението на страната, БСП прокарва важни решения в просветата. За съжаление, в България се пречи. Ако образованието беше добро, повече хора щяха да гласуват за БСП.“ Това заяви зам.-председателят на БСП и евродепутат Кристиан Вигенин при откриването на кампанията на коалиция „БСП - ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА“ в Кърджали.

Областният лидер на БСП и дългогодишен директор на местно училище Милко Багдасаров подчерта, че събитието се провежда в Деня на учителя неслучайно - 70% от кандидатите в листата за предстоящите избори за народни представители са педагози. Образованието е сред основните приоритети в програмата на левицата, съдържаща 100 решения за развитие на България. Кристиан Вигенин отбеляза, че социалистите остават верни на себе се си и  предлагат се много мерки, които засягат образованието.

Водачът на листата Георги Кючуков, който е педагог, поздрави учителите с професионалния им празник и заяви, че всеки е признателен на родителите и учителите си. Той разказа, че дължи най- много на трима свои учители- на покойния Димитър Арнаудов, който го е научил на родолюбие, на Милко Багдасаров за уроците по дипломатичност и на проф. Николай Овчаров, който му е разкрил тайните на Източните Родопи.

„Просперитетът на страната ни е обща кауза. Успяхме да се съберем след години противопоставяне в името на България. Основният ни опонент са проблемите в страната“, акцентира зам.- председателят на БСП Кристиан Вигенин.

Той набеляза важните цели: „Приоритет  са младите хора и държавната помощ за жилища и раждаемост. Трябва да спрем тенденцията бедните да стават все по- бедни, а богатите все по- богати. На прицела ни са банките и техните свръхпечалби.“

Кристиан Вигенин оцени листата в 9 МИР като отлична, в нея има изключително подготвени и можещи хора. „Оптимист съм за Кърджали, защото усетих градивна енергия, хората са уморени от безвремие“ , заключи Кристиан Вигенин.

Водач на листата на „БСП - ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА“ в Кърджали е Георги Кючуков, следват: д-р Ваня Михалева, Константина Карабоюкова, Венелин Башев, Есен Устренска, Боян Бояджиев, Антония Младенова, Милен Филипов и Атанас Семерджиев.

В подкрепа на кандидатите бе дошъл и председателят на БСП-Хасково Камен Тодоров. Участниците в събитието призоваха да се гласува за „БСП - ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА“ с номер 28 в бюлетината.

Израел ще предаде Газа на САЩ

автор:Дума

visibility 10435

/ брой: 25

Бойкотът на магазините продължава на Балканите

автор:Дума

visibility 10429

/ брой: 25

Разследват полския премиер за опит за държавен преврат

автор:Дума

visibility 10438

/ брой: 25

Накратко

автор:Дума

visibility 10708

/ брой: 25

Трагедия без изход

автор:Валентин Георгиев

visibility 10766

/ брой: 25

По познати схеми

visibility 10582

/ брой: 25

Кой вече ще ни дава пари

visibility 10413

/ брой: 25

Кои са редкоземните минерали на Украйна, които Тръмп иска

автор:Дума

visibility 10582

/ брой: 25

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ