08 Февруари 2025събота20:57 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Откриха нов мултимедиен център

/ брой: 51

автор:Павлета Давидова

visibility 2691

С нов мултимедиен център, чиято цел е да се превърне в притегателно място за журналисти и културни дейци, се похвалиха вчера от БТА. "Представителите на всички видове изкуства могат да се чувстват като у дома си. Тук могат да бъдат правени пресконференции, става прекрасно изложбено студио, могат да се правят моноспектакли, премиери на книги и др. Това е едно мултиинформационно и медийно мултикултурно пространство, което съм убеден, ще стане любимо на много хора", прикани бъдещите си гости директорът на агенцията Максим Минчев.

Залата е с капацитет от 100 седящи места и е оборудвана с изключително съвременна техника и мултимедия. Намира се в приземния етаж на БТА, там, където някога се е помещавала печатница. Проектът е на арх. Бойко Кадинов, а вътрешността наподобява фасадата на БТА. Търсена е прилика с агора, с градски площад, затова и паркетът наподобява подредбата на емблематичните за София жълти павета, обясни доц. Георги Лозанов, който ще отговаря за центъра. Падащи екрани за мултимедия, таблети по стените и възможности за визуални и акустични ефекти допълват нововъведенията. Залата разполага със система за панорамна прожекция до 180 градуса, интерактивни тъч скрийн екрани и висококачествен звук.

Минчев обяви, че амбицията на БТА е мултимедийният център да бъде изцяло погълнат, ако не от 5D технологии, то поне от 3D.

Пръв гост на артистичното кътче бе проф. Греди Асса, който представи своя колекция от картини. В сряда вечер със своеобразна предпремиера възможностите на центъра са изпробвали носителките на Латино Грами "Еструна - Арканхел и Нови български гласове", които са изпълнили свои песни с музикален аранжимент на доц. д-р. Георги Петков.

Израел ще предаде Газа на САЩ

автор:Дума

visibility 4165

/ брой: 25

Бойкотът на магазините продължава на Балканите

автор:Дума

visibility 4243

/ брой: 25

Разследват полския премиер за опит за държавен преврат

автор:Дума

visibility 4263

/ брой: 25

Накратко

автор:Дума

visibility 4066

/ брой: 25

Трагедия без изход

автор:Валентин Георгиев

visibility 4243

/ брой: 25

По познати схеми

visibility 4187

/ брой: 25

Кой вече ще ни дава пари

visibility 4178

/ брой: 25

Кои са редкоземните минерали на Украйна, които Тръмп иска

автор:Дума

visibility 4431

/ брой: 25

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ