09 Март 2025неделя01:52 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Илияна Йотова:

Нужен е отговор как ще бъдат похарчени 800 млрд. евро за въоръжаване на ЕС

/ брой: 42

автор:Дума

visibility 3376

Трябва да се търси отговор на въпроса как тези 800 млрд. евро, които се предвиждат за отбрана на ЕС, ще бъдат харчени и за какво ще бъдат употребени, заяви вицепрезидентът Илияна Йотова. Според нея е добър сигнал, че премиерът е събрал Съвета по сигурността. По думите на Йотова е очевидно намерението на Росен Желязков за консолидирана българска позиция, с която да отиде на срещата на върха на лидерите на ЕС.
"Надявам се там да чуем и по-разгърната позиция, тъй като вчера (на Съвета по сигурността - бел.ред.) беше повече информация, отколкото позиция. Трябва да получим отговор каква ще е позицията на България в отговор на писмото на председателя на ЕК Урсула фон дер Лайен, изпратено до лидерите на 27-те, в което е и предложението за военни разходи да се прехвърлят средства от кохезионните фондове", подчерта Йотова.
"Нека да не забравяме, че се предвижда 150 млрд. евро дълг, което след заема, който вече Брюксел направи за справяне с последствията от КОВИД-19, са една много сериозна задлъжнялост за поколения напред. Самостоятелната отбранителна политика на Европа много отдавна трябваше да е на дневен ред", коментира вицепрезидентът. Тя припомни, че е имало три варианта за обща отбранителна политика на Съюза през последните 20 години. Време е тази дискусия да бъде отворена отново, но така, че да бъдат запазени интересите на всички страни, категорична е Илияна Йотова.

Париж предложи на Европа „ядрен чадър“

автор:Дума

visibility 3755

/ брой: 43

ЕС връща само 20 на сто от незаконните мигранти

автор:Дума

visibility 3629

/ брой: 43

Вашингтон преговаря с „Хамас“ за заложниците

автор:Дума

visibility 3672

/ брой: 43

Накратко

автор:Дума

visibility 4219

/ брой: 43

Резил

автор:Таня Джаджева

visibility 4568

/ брой: 43

Призив за мир

visibility 4184

/ брой: 43

Тревога от ескалацията

visibility 3849

/ брой: 43

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ