07 Февруари 2025петък05:41 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

БСП:Държавата без Гинка да контролира ЧЕЗ

автор:Дума

visibility 539

Дружеството ЧЕЗ трябва да бъде изцяло под контрола на държавата и това е ясната позиция на БСП. Или държавата влиза сама, без партньор, или въобще не влиза. Тук не говорим за национализация, а държавата, изцяло на пазарен принцип, да се съревновава и да придобие дадено ЕРП. Няма нищо лошо в това. Това коментира пред Нова тв зам.-председателят на ПГ „БСП за България” Драгомир Стойнев. Той бе категоричен, че държавен контрол върху ЧЕЗ означава контрол без участието на Гинка Върбакова.

Социалистът не скри недоумението си как Върбакова представлява държавата в Чехия и преговаря с чешка държавна компания при положение, че е подписала клауза, в която трябва да съдейства на ЧЕЗ пред арбитражния съд. Българин да работи срещу собствената си държава и в същото време да преговаря от нейно име, това е пълен хаос, категоричен бе Стойнев. Той заяви, че не можем все повече да затъваме в този скандал. 

„Когато ГЕРБ искат да разсекетяваме стенограмите на президента, е добре да се разсекретят и тези- за разговорите с чешкия премиер Бабиш и Гинка Върбакова”, заяви още Драгомир Стойнев . Той бе категоричен, че заради правителството влизаме от скандал в скандал, какъвто е и скандалът с Валери Симеонов. „Такъв изказ от вицепремиер е недопустим. Може ли вицепремиерът да заплашва журналисти и да прави международни скандали”, възмути се той.  Стойнев заяви, че в момент, в който сме европредседател, всичките ни приоритети падат и навсякъде цари хаос. Той попита- има ли смисъл правителство все още да стои и да управлява страната.  „Недопустимо е, обаче и да ни се внушава отвън, независимо дали е от Русия, САЩ или Брюксел, как да почитаме жертвите в Руско-турската Освободителна война”, категоричен бе Драгомир Стойнев.  

България кърпи дефицита с пари от Дания

автор:Дума

visibility 4301

/ брой: 24

Трябва да създадем механизъм за контрол на цените

автор:Дума

visibility 4221

/ брой: 24

500 млн. лв. не са разплатени по общинската програма

автор:Дума

visibility 4134

/ брой: 24

Правителството прави отчаяни стъпки, за да спаси пари от ПВУ

автор:Дума

visibility 4215

/ брой: 24

Смъртоносна стрелба в училище в Швеция

автор:Дума

visibility 4217

/ брой: 24

Испания намалява работната седмица

автор:Дума

visibility 4257

/ брой: 24

Протест в Австрия срещу дясната АПС

автор:Дума

visibility 4288

/ брой: 24

Войната на пътя

автор:Барбара Пейчинова

visibility 4206

/ брой: 24

Бълха ги ухапала

автор:Евгени Гаврилов

visibility 4235

/ брой: 24

Над половината смъртни случаи на работа са от рак

автор:Евгения Младенова

visibility 4229

/ брой: 24

Макроикономически дисбаланси и конвергентни доклади

автор:Гарабед Минасян

visibility 4244

/ брой: 24

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ