Грозна красота
/ брой: 187
Красотата вече не е това, което ни е дала природата. Този факт все по-натрапчиво се доказва напоследък и във всекидневието на българи, които дават мило и драго, за да постигнат желания овал на лицето, мечтаните скули или да премахнат бръчките, издаващи ЕГН-то. В нещо почти обичайно се превърнаха мили жестове от приятели и роднини, включващи ваучери за уголемяване на устни или ботокс на челото, както и подаряването на нов бюст за бала на дъщерята. Значението на думи като микроблейдинг, хиалурон, екстеншъни и т.н. се научава от децата доста преди да стигнат до "Под игото" в училище. Какво да се прави - живеем в модерни времена.
Но колкото и да цъкат с език бабите пред блока, обсъждайки променената до неузнаваемост визия на някоя девойка от съседния вход, ще са на светлинни години от реалността, която ни дебне вече зад всеки ъгъл. И най-напредничавите представители на поколението, родено преди началото на този век, надали си представят модификациите, които някои се опитват да наложат като еталон. Сред тях е и новината, че на конкурси за красота у нас вече се допускат не само участнички с коригиран нос или задни части, но и такива, чийто пол в първото им свидетелство за раждане е бил... мъжки.
Нищо лично към 23-годишното момче, станало момиче, което ще се яви на известното състезание за сексапил, организирано в България от т.нар. мъжка библия. Много хора не разбират, други не приемат, а трети просто отричат и подобни надпревари, и кардинални съдбовни трансформации от този вид. Но защо трябва непрекъснато това не само да се афишира, а и агресивно да се рекламира, да се пропагандира дори?! Какво налага за такива "интересни" случаи да се говори в най-гледаните тв предавания и да се пише в най-четените издания? Нима целта е хора, които се смятат за що-годе добре изглеждащи, да бъдат дамгосани за грозни, щом не са "пипнали" поне нещо по себе си?!
Та, каква красота ни е нужна днес?