12 Ноември 2024вторник21:39 ч.

ВРЕМЕТО:

Агенция „Пътна инфраструктура“ апелира шофьорите, на които им предстои пътуване в следващите дни, да тръгват на път с автомобили, подготвени за зимни условия. Необходимо е шофьорите да карат с повишено внимание и съобразена скорост, като спазват необходимата дистанция и да не предприемат резки маневри. Нови снеговалежи и в по-ниските части от страната се очакват през нощта срещу четвъртък, в четвъртък и през нощта срещу петък. Има повишена вероятност за значителни валежи и за образуване на снежна покривка над 10 - 15 cм в Предбалкана, Лудогорието и по проходите в Стара планина. В петък валежите ще спират, най-късно в Източна България. Агенция „Пътна инфраструктура“ апелира шофьорите, на които им предстои пътуване в следващите дни, да тръгват на път с автомобили, подготвени за зимни условия. Необходимо е шофьорите да карат с повишено внимание и съобразена скорост, като спазват необходимата дистанция и да не предприемат резки маневри. Нови снеговалежи и в по-ниските части от страната се очакват през нощта срещу четвъртък, в четвъртък и през нощта срещу петък. Има повишена вероятност за значителни валежи и за образуване на снежна покривка над 10 - 15 cм в Предбалкана, Лудогорието и по проходите в Стара планина. В петък валежите ще спират, най-късно в Източна България.

Русия избра стабилността

"Бяла революция" не се състоя

/ брой: 55

автор:Петър Бочуков

visibility 2712

Владимир Путин триумфира силно развълнуван, със сълзи на очи. Московчани ликуват. След новината за първите предварителни резултати от президентските избори, преди още да е приключило преброяването на гласовете, в неделя вечерта на Манежния площад, в центъра на Москва, се събраха над 110 хиляди негови поддръжници, за да отпразнуват изборния му успех. Той и действащият президент Дмитрий Медведев дойдоха на митинга, както направиха това и след президентските избори преди четири години - тогава на Червения площад.
Видимо обзет от емоциите и уморен, Путин, верен на своя стил, заяви пред огромното мнозинство, че неговата чиста и честна победа е станала възможна благодарение на широката подкрепа на избирателите. "Ние ще работим честно и упорито. Призоваваме всички да се обединим около интересите на нашия народ и Родина. Обещах ви, че ще победим, и ние победихме! Слава на Русия", завърши кратката си реч той.

На Манежния площад в Москва на митинг в подкрепа на кандидата за президентския пост Владимир Путин се събраха над 100 000 души, за да отпразнуват победата на своя кандидат. На много от плакатите имаше само един текст: "Путин е нашият президент"

Очакваната убедителна победа на Путин дойде въпреки организираните атаки срещу него както от вътрешни, така и от външни сили, въпреки голословните твърдения за всевъможните вини, които му приписаха. Просто за тях той беше възможно най-неудобният кандидат.
Путин спечели не защото опозицията бе разнородна, без обща цел и в много отношения дилетантска, а защото такава бе волята на руските избиратели, които не се поддадоха на множеството манипулации. Такава бе волята на онези, за които силна Русия означава сигурност, политическа стабилност, бъдещ многополюсен свят, а не свят, в който най-силният налага волята си.
Близо 64 процента от руските граждани гласуваха за Путин, добре разбирайки, че тъкмо той е нужен начело на Русия в сегашния момент от модерната история. Гласуваното му доверие има особено висока стойност, като се има предвид, че повече от 12 години той е начело на руската държава. Което предполага наличието на немалко минуси.
Руските президентски избори и продължилата преди тях два месеца напрегната кампания приковаха вниманието на света и бяха една от главните теми в западните медии. И това не бе случайно. Защото с убедителната победа на Путин отпадат всякакви въпросителни за бъдещето на руската национална, стопанска и социална, външна и отбранителна политики, изложени в неговите прдизборни статии във водещи руски всекидневници. В тях бяха очертани основните аспекти от утрешния курс, който се очаква да бъде продължение на досегашния.
Усилията на опозицията да опорочи изборите, да дискредитира Путин, да създаде безредици и да предизвика стълкновения не се увенчаха с успех. Най-модерни технически средства - поставените на почти всички избирателни бюра уеб камери, облекчиха максимално прозрачността в процеса на гласуване и преброяването на бюлетините. Според представители на групата наблюдатели за независим мониторинг изборите в Русия като цяло съответстват на международните норми. Тяхната официална оценка бе съобщена в Международния информационен център в руската столица. В Санкт Петербург опозицията, признавайки изборите за честни, реши да отмени планирания за понеделник вечерта митинг.
Вторият печеливш в тези избори след Путин бе милиардерът Михаил Прохоров, който без да има зад гърба си партия и изградени структури в страната, успя да спечели 7,78 процента от гласовете и изпревари лидера на ЛДПР Владимир Жириновски. Веднага след изборите Прохоров заяви, че отново ще се кандидатира за президент и че няма да приеме каквито и да е постове, ако Путин му предложи. Новата звезда на руския политически небосклон обяви още, че смята да създаде партия, и прикани своите привърженици да не участват в планирания от опозицията митинг "Анти Путин" на Пушкинския площад.
Преди изборите един от често използваните от опозицията аргументи срещу кандидатурата на Путин бе, че ще поеме трети президентски мандат, с което се нарушават демократични принципи. Отговорът му бе светкавичен и убедителен. Пред Ройтерс той припомни, че навремето американските законодатели са отменили 22-та поправка в Конституцията на САЩ, която забранява президентът да има право на повече от два мандата, за да отворят пътя за трети мандат на Франклин Рузвелт - президент на САЩ по време на Голямата депресия и Втората световна война. Нещо повече - Рузвелт е избран за четвърти път и по време на този си последен мандат умира. Семейство Буш - баща и син, е начело на САЩ три мандата плюс един вицепрезидентски за Буш-старши. Новата европейска история също ни поднася не един и два примера за политическо дълголетие. Канцлерът на ФРГ Хелмут Кол, наричан още Обединителя, бе начело на най-голамата западноевропейска държава 16 години. Франсоа Митеран управлява Франция 14 години. Чърчил, Тачър и Де Гол също носят високите си политически отговорности дълги години. Така че и този аргумент на опозицията за погазване на демократичните принципи при избора на Путин също отпада.

Българинът готов да похарчи средно 531 лв. на Черния петък

автор:Дума

visibility 713

/ брой: 216

Индустрията ни с първия ръст от 20 месеца

автор:Дума

visibility 843

/ брой: 216

Бюджет с 3% дефицит и пакет от мерки ще внесе служебната власт

автор:Дума

visibility 946

/ брой: 216

Над 17% от работещите в ЕС са били с временни договори

автор:Дума

visibility 724

/ брой: 216

Кремъл отрече за разговор Тръмп-Путин

автор:Дума

visibility 828

/ брой: 216

В РСМ очакват скоро промени в конституцията

автор:Дума

visibility 942

/ брой: 216

Вотът на доверие към Шолц преди Коледа

автор:Дума

visibility 815

/ брой: 216

Преходният съвет на Хаити уволни премиера

автор:Дума

visibility 781

/ брой: 216

Изолация и безсилие

автор:Александър Симов

visibility 695

/ брой: 216

Да направим крачка назад, за да вървим три напред като общество

автор:Дума

visibility 980

/ брой: 216

България се нуждае от връщане на държавността

автор:Дума

visibility 791

/ брой: 216

Време е Борисов и Пеевски да бъдат изолирани от властта

автор:Дума

visibility 945

/ брой: 216

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ