17 Октомври 2024четвъртък05:26 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Немски икономист:

Картината в Германия не е розова

/ брой: 189

автор:Дума

visibility 1389

Данните за развитието на икономиката на ФРГ през второто тримесечие на 2010-а надхвърлиха и най-добрите очаквания. Но според Х. Бьоме картината не е толкова розова.
"Дойче веле" съобщи, че федералната статистическа служба е оповестила, че през второто тримесечие на 2010 г. БВП на Германия се е увеличил с 2,2% в сравнение с първите 3 месеца на т.г. Подобен растеж е бил регистриран за последен път в страната преди 23 години.
Но ако се вгледаме по-внимателно в данните от Статистическата служба, нещата изглеждат по-различни. По пътя към старата си мощ германската икономика е изминала едва половината. Освен това сегашният възход отново се дължи преди всичко на износа, докато вътрешното потребление продължава да куца. Но тъкмо зависимостта от износа е изключително опасна. Достатъчен е някакъв външен шок - повишение в цената на петрола или нова финансова криза - и слънцето, огряло германската икономика, ще залезе. Не бива да забравяме, че вследствие на световната криза германската икономика се сви миналата година с 5%. А най-лошото бе предотвратено само благодарение на многомилиардната масирана помощ от Берлин, което обаче не може да се повтори, тъй като вече липсват средства за такива интервенции.
И накрая най-коварна причина да не изпадаме в еуфория: кризите на другите. Директорът на американската Федерална банка Бернанке е силно разтревожен от състоянието на икономиката на САЩ, той говори за дефлация и трайно заслабване на стопанския растеж. Америка може да изпадне отново в рецесия. И накрая планината от дългове в Европа, където Германия пласира основната част от стоките си. А какво ще стане, ако се стигне дотам другите вече да не могат да си плащат?

Еврото ни трябва, колкото тумор в мозъка

автор:Дума

visibility 805

/ брой: 197

Световният дълг е на път да надхвърли 100 трлн. долара

автор:Дума

visibility 643

/ брой: 197

БДЖ планира повече връзки между Северна и Южна България

автор:Дума

visibility 712

/ брой: 197

ЕК с нови правила за мигрантите

автор:Дума

visibility 700

/ брой: 197

Ескалира напрежението между Сеул и Пхенян

автор:Дума

visibility 704

/ брой: 197

Дипломатическа война между Индия и Канада

автор:Дума

visibility 799

/ брой: 197

Накратко

автор:Дума

visibility 994

/ брой: 197

Да се ядосаме!

автор:Юлия Кулинска

visibility 833

/ брой: 197

Знаем проблемите, имаме експертите и решенията

автор:Дума

visibility 743

/ брой: 197

Аз съм десницата на левицата!

автор:Дума

visibility 724

/ брой: 197

Опит пореден

автор:Евгени Гаврилов

visibility 835

/ брой: 197

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ