08 Ноември 2024петък18:33 ч.

ВРЕМЕТО:

Времето ще се задържи предимно слънчево. В по-голямата част от страната ще е почти тихо, в източните райони със слаб вятър от североизток. Сутрин на места в низините и котловините видимостта ще е намалена. Минималните температури ще бъдат между минус 3° и 2°, а максималните между 11° и 16°. Времето ще се задържи предимно слънчево. В по-голямата част от страната ще е почти тихо, в източните райони със слаб вятър от североизток. Сутрин на места в низините и котловините видимостта ще е намалена. Минималните температури ще бъдат между минус 3° и 2°, а максималните между 11° и 16°.

Какви пет евро

/ брой: 98

автор:Евгени Гаврилов

visibility 2156

Европейската комисия и Европейската централна банка оповестиха късно снощи докладите, които се правят на две години, за готовността на държавите извън еврозоната да приемат единната валута.
Според предварително изтеклата информация, изводите в тях трябва да подействат като студен душ за управляващите у нас, защото те са обвинявани в липса на независимост на БНБ и за съществуването на корупционна среда, която заплашва стабилността на банковия сектор. В общи линии през последните години България покрива всички "числови критерии" за членство в самата еврозона - ниска инфлация, бюджетен дефицит и държавен дълг, но датата, на която еврото ще смени българския лев, може да става все по-далечна, ако страната ни не отстрани макроикономическите дисбаланси или не отбележи напредък в конвергенцията. Това, преведено на нормален език, означава, че за да ни пуснат в еврозоната, трябва доходите у нас рязко да скочат, а бедността да намалее. Въпреки, че всички очакваха членството в ЕС, ако не да я изкорени, поне да я намали, тя е марка, от която България не може да се отърве вече повече от десет години след влизането си в клуба на богатите. Развенчан бе митът, че икономическият растеж, сам по себе си, свива размерите на мизерията. Брутният вътрешен продукт, макар и с малко, пъпли нагоре. И въпреки това България заема първото място в ЕС по брой на хората, затънали в материални лишения. Всеки втори човек в страната е в риск от бедност. Дори и да има някакво подобрение през последните години, темпото му не отговаря на икономическия растеж, с който управляващите се хвалят. Бедните българи продължават да живеят пет пъти по-лошо от бедните европейци. Дори в годините на икономически бум, когато уж доходите растат и се разкриват нови работни места, това не се е отразява на стандарта на живот. Тогава за какви пет евро говорим.
 

Служители в АЯР на протест за по-високи заплати

автор:Дума

visibility 582

/ брой: 214

"Лукойл": Не продаваме рафинерията в Бургас

автор:Дума

visibility 557

/ брой: 214

25 нови влака от "Шкода" пристигат до 2026 г.

автор:Дума

visibility 472

/ брой: 214

Брюксел разследва "Виза" и "Мастъркард" за таксите

автор:Дума

visibility 518

/ брой: 214

Управляващата коалиция в Германия се разпадна

автор:Дума

visibility 544

/ брой: 214

Харис обеща помощ на Тръмп до инаугурацията

автор:Дума

visibility 563

/ брой: 214

В САЩ разработват план за мир в Украйна

автор:Дума

visibility 521

/ брой: 214

Накратко

автор:Дума

visibility 489

/ брой: 214

Пътят на разбитите надежди

автор:Александър Симов

visibility 499

/ брой: 214

Непредсказуемият Тръмп

visibility 500

/ брой: 214

БСП е микросвят, отражение на прехода

visibility 507

/ брой: 214

Агнето сито и вълкът цял

автор:Гарабед Минасян

visibility 542

/ брой: 214

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ