26 Юли 2024петък22:05 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Митографии и животни

Артистична и човешка близост събира Станислав Памукчиев и Емил Попов в една изложба

/ брой: 256

автор:Дума

visibility 1914

         
    Галерия "Ракурси" представя цикъл рисунки "Митографии" на Станислав Памукчиев и скулптури на Емил Попов. Рисунките на Памукчиев - създадени през 2009 г., са изпълнени върху тип ръчна хартия с въглен, пепел, сухи пигменти, акварел, акрилна емулсия. Те са развитие на пластическите и тематични търсения на автора, на неговите интереси към изначалното и митологичното. "Митографии" със своите внушения раздвижват психологични и културно-митологични напластявания, надникват в закритите зони на колективното несъзнавано и архетипите.



    Емил Попов показва скулптури на животни. Независимо от пластическите търсения и работата му с различни материали, за тези творби той споделя: "Не мога да спра да правя традиционни скулптури на животни от лят метал. Необходими са ми. Може би и на други хора. Надявам се..."
    Това, което събира в една изложба Емил Попов и Станислав Памукчиев, е артистична и човешка близост, чувствителност към простота и топлота на пластическия израз.



Проф. Станислав Памукчиев е завършил НХА, специалност стенопис. Работи в областта на живописта, рисунката, обекта и инсталацията. Осъществил е над 30 самостоятелни изложби в България, Австрия, Германия, Холандия, Унгария, Румъния, САЩ, Франция. Негови произведения са собственост на наши и чуждестранни галерии, както и на частни колекции по света. 
Проф. Емил Попов е завършил НХА, специалност скулптура. Член е на СБХ от 1979 г. Работи в с. Дрен. Негови произведения са собственост на НХГ, СГХГ, художествени галерии в страната, Пушкинския музей в Москва, националните музеи на Варшава и Прага, музей "Мост" - Норвегия, и т.н.
Изложбата на двамата художници може да се посети до 17 ноември в галерия "Ракурси" (ул. "Хан Крум" 4а).



 

България пак се размина с нови влакове

автор:Дума

visibility 570

/ брой: 141

Най-опасният пожар са некадърниците с власт

автор:Дума

visibility 589

/ брой: 141

КЗК даде зелена светлина на БАКБ да купи Токуда банк

автор:Дума

visibility 471

/ брой: 141

Военен съюз срещу Иран

автор:Дума

visibility 513

/ брой: 141

ЕК заведе три дела срещу България

автор:Дума

visibility 549

/ брой: 141

Гърция екстрадира българин в САЩ

автор:Дума

visibility 500

/ брой: 141

Германия отказва войници и оръжия срещу Русия

автор:Дума

visibility 519

/ брой: 141

Идеята

автор:Стефан Продев

visibility 539

/ брой: 141

Душевна нищета

visibility 515

/ брой: 141

Блед символ

автор:Евгени Гаврилов

visibility 532

/ брой: 141

Строителни илюзии

автор:Евгени Гаврилов

visibility 1208

/ брой: 140

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ