31 Август 2024събота17:50 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

А защо ние не можем?

/ брой: 54

автор:Таня Глухчева

visibility 4107

Преди известно време академик Денков беше попитан защо иска да заеме поста външен министър при евентуалната ротация. Тогава той дали на шега дали в прилив на откровеност, заяви, че причината е, че обича да пътува. То много хора обичат да пътуват, но никой не претендира да оглави МВнР.
Тогава се замислих... Защо пътуваме българите? Само, за да се възхищаваме на хубавите неща, които другите страни имат да покажат, да се снимаме за Фейсбук или друга социална мрежа, да покажем стандарт на живот, който едва ли имаме в действителност или за да имаме възможността после по-настървено да плюем родината си?
Много политици и обикновени хора имат възможността да отидат в чужбина, но защо не се опитват да направят нещо за развитието на туризма ни? Например, китайците, наскоро ни заведоха в автономния регион Гуанши, който в сравнение с други части на Поднебесната империя не е толкова развит. В различните градове представителите на властта се допитваха до мнението на нас, журналистите от всички континенти, на какво да наблегнат, какъв съвет ще им дадем за подобряване на услугите, непрекъснато търсеха обратна връзка. Стремяха се да покажат най-доброто, стараеха се нищо да не ни липсва.
Излишно е да споменавам, че в България дори и някой да се опита да даде мнение или ще бъде пренебрегнат, или ще му се каже като не му харесва да си намери друго място. А така, господа политици, скоро няма да станем водеща туристическа дестинация въпреки цялото природно и историческо богатство, с което разполагаме. Защото имаме всичко да привличаме хора от цял свят, без да се налага да измисляме, като някои съседни страни, какво ли не.
За какво наши младежи се обучават в чужбина, обикалят света, след като после не правят нищо тук? Защо всички други могат, само ние не? Поради мързел или нехайство, ща продължаваме да гледаме отстрани как другите държави се развиват и ще чакаме при нас да стане чудо.

Еврото идва у нас най-рано през 2026 г.

автор:Дума

visibility 1030

/ брой: 166

Данъчни проверяват българи със скъпи имоти

автор:Дума

visibility 978

/ брой: 166

Павел Дуров пуснат под гаранция

автор:Дума

visibility 1211

/ брой: 166

Мицкоски разчита на диалог със София

автор:Дума

visibility 1118

/ брой: 166

„Татнефт“ дава петрол на Унгария и Словакия

автор:Дума

visibility 964

/ брой: 166

Накратко

автор:Дума

visibility 3025

/ брой: 166

Да спасим БСП от хаоса

visibility 1562

/ брой: 166

Българският Сорос

автор:Иван Генов

visibility 1918

/ брой: 166

Престъпно

visibility 2972

/ брой: 166

Фейсбук е налагал цензура по време на пандемията

автор:Дума

visibility 1017

/ брой: 166

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ