27 Юни 2024четвъртък13:29 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Дипломати поискаха академия за външна политика

/ брой: 138

автор:Ралица Табакова

visibility 2451

Да се създаде дипломатическа академия, която да обучава и специализира кадри, нужни за добрата външна политика на България. Тази идея лансираха вчера дипломати от кариерата, бивши посланици и експерти към МВнР по време на кръгла маса за приоритетите на българската външна политика в рамките на ЕС. Дискусията бе организирана от евродепутата Кристиан Вигенин, председател на Съвета по външна политика към НС на БСП.
"Проблемът с липсата на кадри и експерти както в МВнР, така и в европейските институции, е очевиден и се обсъжда отдавна. България все още е с формално присъствие в ЕС и е изпълнила едва на 16% квотите за национално участие в администрацията на ЕС", коментира идеята Вигенин.
Участниците в дискусията се обединиха около мнението, че страната няма ясна позиция по повечето проблеми, свързани с общата политика за сигурност на ЕС. Не сме заели категорична позиция нито по членството на Турция в ЕС, нито по проблемите с Иран, каза Симеон Николов от Българското дипломатическо дружество. Той разкритикува външната политика на правителството и особено последните изказвания на премиера по проектите "Бургас-Александруполис" и АЕЦ "Белене". Докато в общите документи на ЕС стратегическото партньорство с Русия е приоритет, нашият премиер прави обратна крачка, което в никакъв случай не е защита на националните интереси, смята дипломатът.
Мога да нарека "странен" подходът на правителството към проектите с Русия, коментира Кристиан Вигенин. Според него България винаги е имала своебразно предимство в ЕС именно заради по-специалните си отношения с Москва. Не бива да губим това предимство, а да го използваме, категоричен бе евродепутатът.

Официално ни отрязаха за еврозоната през 2025 г.

автор:Дума

visibility 266

/ брой: 120

Плашат с възможна липса на бял, "Добруджа" и типов хляб

автор:Дума

visibility 241

/ брой: 120

Жилищното кредитиране в България приближава 22 млрд. лв.

автор:Дума

visibility 234

/ брой: 120

Шефът на АЕЦ "Козлодуй" призна за инцидент в шести блок

автор:Дума

visibility 230

/ брой: 120

Урсула фон дер Лайен остава начело на ЕК

автор:Дума

visibility 217

/ брой: 120

Сърбия готова да направи компромиси за Косово

автор:Дума

visibility 226

/ брой: 120

Бивш швейцарски президент оглави Съвета на Европа

автор:Дума

visibility 191

/ брой: 120

Накратко

автор:Дума

visibility 183

/ брой: 120

Твърдо "не"

автор:Нора Стоичкова

visibility 215

/ брой: 120

Парламентарното театро на Б.Б.

автор:Александър Симов

visibility 201

/ брой: 120

Путин създава ново поколение олигарси

автор:Дума

visibility 235

/ брой: 120

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ